Adam Roch, b. prezes ID, zdecydował się na orzekanie w Izbie Karnej SN. W ID SN jako przewodniczący w sprawie o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury sędziego Tulei nie wydał na to zgody. Wcześniej, z Małgorzatą Bednarek i Jarosławem Dusiem, wydał uchwałę o uchyleniu immunitetu sędziemu SN Józefowi Iwulskiemu (sędzia Roch złożył zdanie odrębne w tej sprawie). W maju 2022 r zdecydował o uchyleniu zawieszenia w orzekaniu sędziego Pawła Juszczyszyna. W wyniku tej decyzji sędzia Juszczyszyn wrócił do orzekania.
Sędzia Adam Roch
Foto: AdobeStock
Dr hab. Tomasz Przesławski przeszedł do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Po orzeczeniu TSUE z 19 listopada 2019 r. opublikował oświadczenie, w którym zakomunikował, że skutki odnoszą się tylko do sądu, który zadał pytanie prejudycjalne w sprawie statusu sędziów powołanych przez tzw. neo-KRS. Przystąpił do orzekania z doświadczeniem i wiedzą radcy prawnego oraz pracownika naukowego Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. został wybrany na prezesa Izby Dyscyplinarnej, wystąpił z apelem do władz o zażegnanie sporu w sądownictwie, ale nie doczekał się odzewu.
Sędzia Tomasz Przesławski
Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP
Ryszard Witkowski przed ID SN był prokuratorem wojskowym (od 2016 r. w Prokuraturze Krajowej). Pułkownik Wojska Polskiego. Będzie orzekać w Izbie Karnej SN. Jest jednym z tych w ID SN, którzy orzekali mimo uchwały trzech izb SN z 27 stycznia 2020 r. i zabezpieczeń wydanych przez Trybunał Sprawiedliwości UE.
Sędzia Ryszard Witkowski
Foto: PAP/Leszek Szymański