Aktualizacja: 08.08.2016 07:49 Publikacja: 08.08.2016 07:44
Anna Wojda
Foto: Fotorzepa/ Waldemar Kompała
Kto ma obecnie nadwyżki finansowe, już nie zakłada lokat – bo te są niskooprocentowane – lecz kupuje mieszkania. To lepsza inwestycja, najem daje większe nadzieje na zyski. Nic więc dziwnego, że deweloperzy sprzedają coraz więcej mieszkań, w tym roku padną rekordy w wielu polskich miastach – przekonuje na okładce „Rzeczpospolita”.
Niepokojące są za to informacje z Ukrainy. „Rz” informuje, że Kijów i Moskwa przygotowują się do kolejnego starcia. W Donbasie tylko w weekend w starciach z prorosyjskimi separatystami zginęło trzech żołnierzy, a czterech zostało rannych. Do strzelaniny doszło też na granicy anektowanego Krymu. Okazuje się, że minęło prawie półtora roku, a żaden z punktów porozumienia podpisanego w białoruskiej stolicy nie został wykonany. Ukraińska strona domaga się całkowitego zawieszenia broni, a rosyjska przygotowuje do największych manewrów w tym roku, które mają się odbyć jednocześnie w Południowym Okręgu Wojskowym, na Kaukazie oraz na Krymie. To dobra okazja do przerzucenia w te regiony wojska. I to całkiem legalnie.
Kreml chciałby pokroić sąsiada na trzy części: jedną bezpośrednio dla siebie, jedną zwasalizowaną i jedną, z którą nie wie, co robić. Proponuje więc wciągnąć innych.
Brak świadomości politycznej jest korzystny dla polityków. To dlatego że świadomi obywatele mogliby zadawać trudne pytania i dokonywać bardziej przemyślanych politycznych wyborów.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zostanie Rafał Trzaskowski. Czyli stanie się to, co miało się stać. Pojawia się więc pytanie, po co były te całe prawybory? Zwłaszcza że zaszkodziły one Platformie Obywatelskiej oraz jej przewodniczącemu.
Po co lewicowy wyborca ma głosować na kandydaturę Magdaleny Biejat czy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, skoro od razu może na Rafała Trzaskowskiego? Od Radosława Sikorskiego Lewicy znacznie łatwiej będzie się odróżnić.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Związani z PiS kandydaci na kandydatów w wyborach prezydenckich zameldowali się na Marszu Niepodległości, który w tym roku przebiegł zaskakująco spokojnie. „Wiatr wieje w nasze żagle” – mówił Przemysław Czarnek. Ale 11 listopada politycznego przełomu nie było.
Ambasada Stanów Zjednoczonych w stolicy Ukrainy została tymczasowo zamknięta - poinformował Departament Stanu. Polscy dyplomaci pozostają na posterunku - oświadczył szef MSZ Radosław Sikorski.
Politycy na poziomie Unii Europejskiej i krajowym muszą działać, promując proste i niedrogie opcje inwestycyjne.
Po długich bojach rząd podjął decyzję na temat obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
W środę silny dolar znów dał o sobie znać, a to był kulą u nogi dla złotego.
Po pierwszych ukraińskich atakach amerykańskimi rakietami ATACMS rosyjscy inwestorzy rzucili się wyprzedawać akcje. W kilka godzin rosyjskie firmy na giełdzie w Moskwie straciły na wartości ponad 2 mld dol. Rubel jest najtańszy od 13 miesięcy.
Środowy poranek przyniósł niewielkie zmiany notowań złotego. Emocje geopolityczne na razie zostały opanowane.
Dla radców publiczne krytykowanie władz samorządu to wciąż „kalanie gniazda”.
Celem przywracania praworządności w wymiarze sprawiedliwości nie jest spełnienie oczekiwań środowiska prawniczego, że przeszłość zostanie „rozliczona”, ale stworzenie instytucjonalnych gwarancji obywatelskiego prawa do sądu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas