Aktualizacja: 30.01.2020 06:20 Publikacja: 29.01.2020 20:50
Marek Kuchciński jest obecnie szeregowym posłem PiS
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Kancelaria Sejmu od wtorku ma nowego wiceszefa. To Christian Młynarek, który w urzędzie obsługującym niższą izbę parlamentu będzie m.in. nadzorował Biuro Inwestycyjno-Techniczne i Ośrodek Informatyki.
Młynarek jest wieloletnim radnym PiS w warszawskich Włochach i byłym zastępcą burmistrza tej dzielnicy. Mimo że jest działaczem PiS, Centrum Informacyjne Sejmu twierdzi, że o zatrudnieniu przesądziły kwestie merytoryczne. – Nowo powołany zastępca szefa Kancelarii Sejmu ukończył aplikację adwokacką, zaś decyzja o awansie była wynikiem wzorowego wypełniania obowiązków na wcześniej zajmowanych stanowiskach w Kancelarii Sejmu. Warto odnotować, że wakat na tym stanowisku istniał od jesieni 2019 roku – mówi dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.
Jak wynik wyborów w USA będzie wpływał na sytuację w Polsce, przede wszystkim na rozkręcającą się kampanię prezydencką? W PO można nadal usłyszeć, że faworytem pozostaje Rafał Trzaskowski. PiS cały czas się zastanawia nad tym, na kogo postawić.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Choć od ostatniego gwizdka mistrzostw w Polsce i Ukrainie minęło 12 lat, dopiero teraz rząd formalnie zakończy przygotowania do tej imprezy. Usunie przepis mówiący o przedstawianiu corocznych sprawozdań dotyczących Euro 2012 – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Cztery lata temu została podpisana umowa o współpracy wojskowej z administracją amerykańską Donalda Trumpa. Miała ona znaczenie fundamentalne dla poprawy naszego bezpieczeństwa.
W specjalnym wydaniu podcastu "Polityczne Michałki" Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują pierwsze wyniki z USA i spodziewane konsekwencje wygranej Donalda Trumpa. A także skutki tej wygranej dla polskiej polityki, PiS i koalicji rządzącej. Zaczyna się nowa globalna rzeczywistość - to jeden z wniosków z tego odcinka.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
- Od wielu miesięcy wysyłamy sygnały, że jesteśmy gotowi na każdą administrację w Waszyngtonie - mówił w rozmowie z TVN24 prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, pytany o prawdopodobne zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Choć od ostatniego gwizdka mistrzostw w Polsce i Ukrainie minęło 12 lat, dopiero teraz rząd formalnie zakończy przygotowania do tej imprezy. Usunie przepis mówiący o przedstawianiu corocznych sprawozdań dotyczących Euro 2012 – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
„Czasy się zmieniają, ale Pan zawsze jest w komisjach”. Czyli dlaczego to Urząd Ochrony Danych Osobowych powinien kontrolować dane i sztuczną inteligencję, a nie ministerstwo cyfryzacji powoływać sobie własnego nadzorcę.
Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Rzeczniczka Praw Dziecka wystosowali wspólny apel do Donalda Tuska o dostosowanie polskich przepisów do standardów ochrony migrujących dzieci bez opieki. Wskazali także na problemy systemowe w tym zakresie.
Gdzie w rządzie jest centrum myślenia gospodarczego? Nie widzę polityki gospodarczej, która polega na podejmowaniu problemów strukturalnych i usuwaniu barier rozwojowych – mówi ekonomista prof. Jerzy Hausner.
Były lider Suwerennej Polski wraca do polityki na własnych warunkach. Strategia tworzenia osobnego, obok PiS, obozu politycznego może przynieść rezultat i nie wydaje się ryzykowna, choć jest na granicy prawa lub może okazać się bezprawna.
Od kogo jak od kogo, ale od polityków, którzy przez ostatnie kilka lat kształtowali przepisy ruchu drogowego można by jednak wymagać rozumienia czym jest jazda bez uprawnień.
Ułatwienia podatkowe, wsparcie dla służby zdrowia i uczelni a także dodatkowe środki dla gmin - to kolejne propozycje rządu dla poszkodowanych w ostatniej powodzi.
Najpewniej na początku roku wejdzie w życie ustawa o zapewnieniu finansowania działań zmierzających do stworzenia zdolności produkcji amunicji wielkokalibrowej - m.in. 155 mm. Przedsiębiorstwa będą mogły wnioskować o w sumie 3 mld zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas