Czytaj więcej
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wiceszef MSZ Rosji wyraził wątpliwość czy dialog Rosji z USA, w sprawie broni strategicznej, zostanie wznowiony. Prezydent Wołodymyr Zełenski wykluczył możliwość dialogu z Rosją, jeśli w Mariupolu dojdzie do pokazowego procesu ukraińskich żołnierzy.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był w radiowej Jedynce pytany o wojnę Rosji z Ukrainą. - Widzimy, że determinacja w połączeniu - trzeba o tym jasno powiedzieć - ze wsparciem sojuszników z Zachodu (...) pozwoliła obronić stolicę, pozwoliła odzyskać część zajętych pierwotnie przez Rosjan terytoriów, no a teraz wspieramy Ukrainę z nadzieją, że również na zachodzie i na południu Ukraińcy obronią swoje terytorium - powiedział Michał Dworczyk.
Polityk PiS był pytany o wysokość pomocy militarnej oraz związanej z przyjmowaniem uchodźców, przekazanej przez Polskę Ukrainie. - Jeśli mówimy w ogóle o pomocy, to zawsze trzeba podkreślać wielki wkład społeczeństwa polskiego, które przyjmując uchodźców w Polsce, ale też wysyłając dary niezwykle solidarnie wspiera Ukrainę - odparł Dworczyk. - Czytałem takie analizy, które mówiły, że jest to kwota powyżej 10 mld zł - mówię o takim wsparciu przez indywidualne osoby, przez obywateli polskich zarówno w kraju, jak i poza granicami - dodał.
Czytaj więcej
Stany Zjednoczone popierają przeprowadzanie przez siły ukraińskie uderzeń na cele na Krymie, jeśli Kijów uzna je za konieczne - powiedział Politico wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji.
- Jeśli chodzi o wsparcie rządowe, to tutaj trzeba by podzielić to na dwie części - część środków jest wydatkowanych w Polsce w związku z bardzo dużą liczbą uchodźców, którzy napłynęli, a część jest przekazywanych za granicę - kontynuował, nie wymieniając dokładnej kwoty.