19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 23.11.2016 13:51 Publikacja: 23.11.2016 13:30
Foto: 123RF
O tym czy propozycja zostanie przyjęta zadecyduje teraz 76-letni prezydent. Jej zgłoszenie to element kultu jednostki jaki otacza przywódcę rządzącego krajem nieprzerwanie od 1989 roku - podaje Reuters.
W ubiegłym tygodniu narodowy bank Kazachstanu zapowiedział, że wizerunek Nazarbajewa pojawi się na banknotach, które trafią do obiegu 1 grudnia.
Szwecja przygotowuje się do zmiany konstytucji, aby móc odbierać paszporty osobom, które uzyskały obywatelstwo w drodze oszustwa lub stanowią zagrożenie dla państwa. W konstytucji ma się też znaleźć prawo do aborcji.
„Nie możemy zgadywać, czego chce Donald Trump – musimy działać sami” – tak można podsumować wspólną konferencję Donalda Tuska i Wołodymyra Zełenskiego. W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński i Jędrzej Bielecki zastanawiają się, co oznaczają słowa premiera Polski o „gwarancjach NATO, których nikt nie odważy się złamać”.
Korea Południowa protestuje po tym, jak kandydat Donalda Trumpa na nowego szefa Pentagonu, Pete Hegseth odpowiedział pisemnie na pytania zadane mu przez amerykańskich senatorów. We wtorek Hegseth odpowiadał na pytania senatorów, którzy muszą wyrazić zgodę na objęcie przez niego stanowiska w amerykańskiej administracji.
O „brutalnym i skoordynowanym ataku” grupy mężczyzn na byłego premiera Gruzji Giorgiego Gacharię informuje jego partia Dla Gruzji.
Przez lata rząd USA wzywał Chiny do wykazania się „powściągliwością” w forsowaniu swoich roszczeń ws. Tajwanu i porzucenia gróźb militarnych w celu podporządkowania sobie demokratycznie rządzonej wyspy. Teraz - jak twierdzą niektórzy chińscy komentatorzy - siła tego od dawna utrzymywanego amerykańskiego stanowiska została podważona przez groźby prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa dotyczące przejęcia kontroli nad Grenlandią i Kanałem Panamskim, w razie potrzeby siłą.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Kolejka Polaków chcących wrócić do ojczyzny może być rozładowywana przez 21 lat, jeśli państwo nadal nie będzie traktowało priorytetowo repatriacji. „Rzeczpospolita" dotarła do raportu, który uderza w rządy PiS.
W ślad za polskimi firmami produkcyjnymi i handlowymi, do Azji Środkowej zmierzają także rodzime przedsiębiorstwa logistyczne.
Największy technopark w Azji Centralnej zlokalizowany w stolicy Kazachstanu oferuje polskim spółkom technologicznym ciekawe możliwości rozwoju w międzynarodowych partnerstwach oraz preferencje podatkowe.
Mimo dynamicznego rozwoju gospodarczego Kazachstan wciąż jest postrzegany jako gospodarka oparta na wykorzystaniu surowców energetycznych i od pewnego czasu pierwiastków ziem rzadkich. Tymczasem gospodarka republiki rozwija się w sposób zbalansowany.
W Kazachstanie nikt nie ma wątpliwości, że od stanu zdrowia 79-letniego „lidera narodu” zależy przyszłość całego kraju.
Kiedy w zeszłym tygodniu Sawsan al-Musawa usłyszała, że prezydent Tayyip Erdogan otworzył granice Turcji dla migrantów, aby mogli dotrzeć do Europy, syryjska matka czwórki dzieci opuściła obóz dla uchodźców we wschodniej Turcji i udała się na zachód do granicy z Grecją. Sześć dni później Musawa i jej dzieci, w tym dwóch synów z porażeniem mózgowym, obozują na dworcu autobusowym w przygranicznym mieście Edirne, zmęczeni, sfrustrowani i źli, ponieważ ich marzenie o nowym życiu w Europie nagle skończyło się na granicy UE.
Dyrektor Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego David Harris uważa, że przeprosiny Yad Vashem trzeba przyjąć z zadowoleniem. Jednocześnie zastanawia się, jak mogło dojść do tego, że szanowana instytucja została wykorzystana do agendy politycznej.
Epidemia koronawirusa w Chinach, którego śmiertelność nie jest jak dotąd wyższa niż śmiertelność zwykłego wirusa grypy i którym w liczącym ok. 1,5 mld mieszkańców kraju zaraziło się jak dotąd ok. 6 tysięcy osób wywołuje gwałtowne reakcje władz, które spotykają się ze zrozumieniem światowej opinii publicznej. W tym samym czasie nad zmianami klimatycznymi, które zagrażają setkom milionów ludzi, wielu przechodzi do porządku dziennego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas