Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 28.03.2015 08:45 Publikacja: 27.03.2015 00:10
Stefano Gabbana i Domenico Dolce na tle rozbudowanej personifikacji wartości rodzinnych. Pokaz w Mediolanie, styczeń 2015
Foto: Venturelli/WireImage/Getty Images
Zjednoczone siły postępu wezwały do bojkotu D&G, jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm świata mody, bo jej współzałożyciel – gej Domenico Dolce – wypowiedział się przeciw kupowaniu dzieci od surogatek i wychowywaniu ich przez pary homoseksualne.
Zakotłowało się w necie! Tweety, retweety, hashtagi „#boycottD&G". Facebook pęka w szwach, nie mówiąc o radiu, telewizji i światowej prasie. Z ofensywą ruszyli celebryci wagi ciężkiej – awangarda walki o tolerancję, poszanowanie odmienności, swobody poglądów i obyczajów: Elton John, Martina Navratilova, Ryan Murphy, Ricky Martin, Sharon Stone, Matthew Pateman, Victoria Beckham, Al Roker, żeby wymienić najważniejszych, a też cała armia pomniejszych milionerów, progresistów i naturalnie środowiska LGBT. Słowem, fajerwerki hipokryzji i egotyzmu gejowskiego lobby, odpalone w dodatku w ataku na „swoich" – D&G, ikonę gejowskiej subkultury i światowego designu: obaj dyktatorzy mody mają przestać być modni, bo nie wyznają jedynie słusznych poglądów!
Ale po trwającym tydzień seansie nienawiści postępowcy znaleźli się w stanie ogromnej konfuzji, bo wódz krucjaty Elton John skompromitował się i podał tyły. W Los Angeles paparazzi zdemaskowali inicjatora bojkotu, gdy wraz z małżonkiem z białymi papierowymi torebkami ze złotym logo D&G wchodzi do studia nagrań. Sir Elton John wyjaśnił, że nie szedł z torebeczką na miasto, a w środku miał kanapki, czyli, że się broń Boże z produktem D&G nie afiszował, a nawet go spostponował. Niemniej jednak akolici poczuli się zdradzeni, a współcelebryci, którzy tak ochoczo do bojkotu przystąpili, wystrychnięci na dudka.
Nowym szefem rządu najpotężniejszego państwa UE zostanie za kilkanaście dni niemal na pewno Friedrich Merz. Choć...
Utrzymać dystans od zrośniętego z religią populizmu, bronić otwartości wobec migrantów i uchodźców, uniknąć schi...
Czy Ameryka w wielobiegunowym świecie może być jeszcze hegemonem? Aby przewodzić, konieczne jest oferowanie inny...
Sława Davida Hockneya działa z magnetyczną siłą. Od pierwszego więc dnia jego wystawa w Paryżu ściąga tłumy, a j...
Rzadko zdarza się spektakl, który przeżywa się w takich emocjach jak „Dziady” Mai Kleczewskiej z teatru w Iwano-...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas