Aktualizacja: 17.05.2020 17:48 Publikacja: 17.05.2020 17:35
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz
Notowanie listy Trójki numer 2000, które ma się odbyć za dwa tygodnie, może być nie wielką fetą, a stypą nie tylko tego kultowego, łączącego wiele pokoleń zestawienia muzycznego liczącego przeszło 38 lat, ale całej rozgłośni. Odejście Marka Niedźwieckiego, ikony tej stacji, to symboliczny gwóźdź do trumny. Bez „Niedźwiedzia” nie ma listy i nie ma Trójki.
Trójka usycha od lat. O ile pięć lat temu słuchalność dobijała do 8 proc., to teraz jest najniższa w historii i oscyluje wokół 5 proc. Ale w radiu publicznym, w którym dane było mi pracować przez kilka lat (akurat nie w Trójce), nie najważniejsza była słuchalność, o którą biją się stacje komercyjne, ale jakość, misja, osobowości radiowe. Kolejne dyrekcje, które zmieniały się jak w kalejdoskopie, nie walczyły o jakość tego programu, a o zadowolenie szefostwa radia z ulicy Malczewskiego w Warszawie. Nie brano pod uwagę protestów słuchaczy, którzy Trójkę zaczęli nazywać „Trujką”, a przecież radio robi się dla słuchacza, on jest najważniejszy. Nie prezes z Malczewskiego czy z Nowogrodzkiej.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Maria Zacharowa powiedziała, że amerykańska baza antyrakietowa w Redzikowie "prowadzi do zwiększonego poziomu zagrożenia nuklearnego". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zaznaczyła, że obiekt znalazł się na "liście priorytetowych celów potencjalnego zniszczenia".
Politycy na poziomie Unii Europejskiej i krajowym muszą działać, promując proste i niedrogie opcje inwestycyjne.
Po długich bojach rząd podjął decyzję na temat obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
W środę silny dolar znów dał o sobie znać, a to był kulą u nogi dla złotego.
Środowy poranek przyniósł niewielkie zmiany notowań złotego. Emocje geopolityczne na razie zostały opanowane.
Media niesprzyjające Donaldowi Trumpowi zastanawiają się, jaką postawę przyjąć wobec niego po jego wygranej i nie stracić widzów. Dziennikarze MSNBC złożyli wizytę w posiadłości prezydenta elekta na Florydzie. Posypała się krytyka
Dla radców publiczne krytykowanie władz samorządu to wciąż „kalanie gniazda”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas