Tegoroczne Światowe Forum Ekonomicznego przebiega pod znakiem czwartej rewolucji przemysłowej

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego, które od środy trwa w szwajcarskim Davos jest tzw. czwarta rewolucja przemysłowa.

Publikacja: 24.01.2016 13:24

Zdaniem wpływowych przedstawicieli świata nauki i biznesu jako cywilizacja stoimy u progu wielkiej zmiany, która po rewolucjach związanych z wykorzystaniem w produkcji przemysłowej pary wodnej, energii elektrycznej i komputerów tym razem opierać się będzie na masowym stosowaniu zaawansowanych technologicznie maszyn i robotów, które nie tylko usprawnią pracę i proces wytwórczy, ale także będą się ze sobą komunikować.

Różnym aspektom tego postępującego procesu poświęcone są liczne panele dyskusyjne i seminaria dotyczące robotyki, nanotechnologii oraz zagadnień związanych z tzw. internetem rzeczy oraz sztuczną inteligencją. Eksperci, zajmujący się zagadnieniem czwartej rewolucji przemysłowej, zauważają, że jako ludzkość nie zdajemy sobie jeszcze sprawy ze wszystkich jej implikacji. Już dziś widać jednak, że będzie ona prowadziła do dużych zmian w strukturze zatrudnienia.

Pozostało 82% artykułu

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Fotowoltaika naturalnym partnerem auta elektrycznego
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację
Materiał Promocyjny
Seat to historia i doświadczenie, Cupra to nowoczesność i emocje