Aktualizacja: 06.04.2017 20:01 Publikacja: 06.04.2017 19:13
Foto: materiały prasowe
Rz: Ostatnio bardzo dużo się mówi o cyberzagrożeniach, czy liczba ataków rzeczywiście rośnie?
Leszek Tasiemski: Tak – zarówno w Polsce, jak i globalnie. Złośliwe oprogramowanie i przestępcy rzadko zwracają uwagę na geografię, dlatego zauważalny jest wzrost we wszystkich zakątkach globalnej sieci. Nieustanny, liniowy wzrost liczby ataków jest związany z coraz szybszymi i bardziej powszechnymi łączami, ogólnie rosnącą liczbą urządzeń, a także nowymi technikami ataku.
Synchronizacja z systemem energetycznym Europy kontynentalnej oznacza nie tylko technologiczną modernizację sieci państw bałtyckich. To także krok ku bezpieczniejszej, stabilnej i suwerennej przyszłości energetycznej całej Europy.
Polityki demontujące ochronę środowiska, osłabiające prawa pracowników i tolerujące praktyki monopolistyczne, mogą wprawdzie wywołać chwilowy optymizm na giełdzie, ale podkopują struktury społeczne stanowiące fundament zrównoważonego kapitalizmu.
Rząd Donalda Tuska musi teraz udowodnić, że potrafi nie tylko forsować sankcje w Brukseli, ale też skutecznie je wdrażać w Polsce i Unii – z pomocą administracji państwowej, przedsiębiorców i przy poparciu całego społeczeństwa.
Droga do wyższych inwestycji wiedzie przez niższe stopy procentowe – pisze prezes Banku Pekao.
Gospodarka rośnie, a inflacja i dynamika płac wyhamowały. To powinno sprzyjać wzrostowi zatrudnienia. Tymczasem w Polsce mamy niepokojąco dużo zwolnień. Ich liczba może być jeszcze wyższa.
Chyba każdy z nas przynajmniej raz stawał przed wyborem jakiegoś produktu bankowego. W gąszczu ofert i ich parametrów niezwykle trudno się połapać, a zły wybór może słono kosztować. Na szczęście z pomocą przychodzi porównywarka finansowa.
Rozwiązywanie wyzwań globalnych rozpoczyna się często na poziomie lokalnym, na poziomie samorządów – mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która organizuje Europejski Kongres Samorządów.
Uczestnicy EEC Trends byli zgodni, że Europa ma ogromny potencjał, ale nie wykorzystuje go w pełni. Potrzebuje inwestycji we własne technologie, by likwidować dystans do globalnych liderów. Konferencja była wstępem do XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach w kwietniu.
W dniach 25-26 lutego br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XVI edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG. Jest to kolejne cyklicznie planowane wydarzenie, organizowane w ramach misji edukacyjnej SEG, podczas którego ponownie przeprowadzimy symulację Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy „Zwykłej Spółki SA” oraz zajmiemy się zagadnieniami istotnymi z punktu widzenia działów prawnych spółek giełdowych.
Impact jest jednym z tych wydarzeń, dla których 2024 rok był wyjątkowo udany. Kolejny rekord frekwencji, sprowadzenie do Polski Michelle Obamy, pierwsza edycja w Bukareszcie to niektóre z nich. Rok 2025 nie będzie gorszy - swą obecność na wydarzeniu potwierdził już Barack Obama!
Blisko 99,8 proc. przedsiębiorstw w Polsce to małe i średnie firmy, a ich łączny udział w krajowym PKB wynosi około 45,3 proc. Choć statystyki wskazują na ich ogromne znaczenie w krajowej gospodarce, to właśnie MŚP często zmagają się z ograniczeniami kadrowymi i finansowymi, utrudniającymi skuteczną adaptację do nowych technologii.
Rekordowa liczba rejestracji, cyfryzacja zakupów i zmieniające się preferencje konsumentów – wszystko to może świadczyć o tym, że branża motoryzacyjna weszła na zupełnie nowy poziom.
Przedsiębiorcy i doradcy ubolewają, że prawo podatkowe uchwalane jest za późno przed wejściem w życie. Jak mówią, ustawodawca argumentuje, że dłuższe vacatio legis sparaliżowałoby prace legislacyjne. Efekt? Wszystko na ostatnią chwilę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas