Aktualizacja: 18.11.2024 17:50 Publikacja: 20.10.2021 11:06
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Od marca 2020 r. resort zdrowia codziennie podaje dane dotyczące m.in. liczby testów na koronawirusa SARS-CoV-2, liczby próbek, których badanie zakończyło się wynikiem dodatnim, zgonów związanych z COVID-19 czy liczby hospitalizowanych, u których stwierdzono zakażenie.
Dane publikowane są o godz. 10:30 w serwisie internetowym rządu oraz na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.
Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie nowych rozwiązań z myślą o zwiększeniu liczby pierwszorazowych wizyt u lekarzy specjalistów. W grę wchodzą korekty w finansowaniu kolejnych porad przez NFZ – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Zbyt niska wycena porodów powoduje zadłużenie oddziałów ginekologiczno-położniczych. Mowa o milionach złotych, które ciążą na budżetach szpitali.
W województwie małopolskim badany jest obecnie pacjent, który może być zakażony gorączką zachodniego Nilu. Choć na sto procent nie można potwierdzić jeszcze zachorowania, to – jak zaznaczył główny inspektor sanitarny – jest bardzo prawdopodobne, że doszło do zakażenia.
Rok po ogłoszeniu wyników konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego żaden ze szpitali nie podpisał jeszcze umowy na dofinansowanie programów inwestycyjnych. W tym roku onkologia nie dostanie już pieniędzy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Od stycznia do sierpnia 2024 roku na umówione wizyty lub badania nie przyszło ponad 982 tys. osób. Według prognozy NFZ do końca roku liczba ta może urosnąć do blisko 1,5 mln.
Po co Koalicja Obywatelska organizuje prawybory na kandydata na prezydenta? Czy publikacja sondaży na kilka dni przed głosowaniem faktycznie rozstrzyga wynik? O potencjalnych skutkach politycznych tej decyzji oraz szerszym kontekście, w tym wpływie wyborów w USA na polską scenę polityczną, Marzena Tabor - Olszewska rozmawia z Marcinem Dumą, szefem IBRIS.
„W sytuacji jaka została stworzona trudno mówić o uczciwych wyborach prezydenckich w Polsce” - napisał po decyzji PKW rzecznik PiS Rafał Bochenek. PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS za 2023 rok.
Z możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw krztuścowi skorzystało jak dotąd ok. 800 kobiet w ciąży.
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) odrzuciła ubiegłoroczne sprawozdanie finansowe PiS – podaje RMF FM. Co to oznacza dla partii Jarosława Kaczyńskiego?
Może się okazać, że to superbakteria z rozwiniętą antybiotykopornością będzie potencjalnym czynnikiem X, który spowoduje, że wybuchnie następna pandemia – mówi Artur Białoszewski, epidemiolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Projekt zmian w szpitalnictwie, po tym jak dwukrotnie spadł z porządku obrad Rady Ministrów, będzie ponownie konsultowany. Publiczne konsultacje reformy rozpoczną się w tym tygodniu i potrwają 30 dni – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Donald Tusk przedstawił w poniedziałek wyniki sondażu przeprowadzonego przez Koalicję Obywatelską, w którym sprawdzono poparcie dla Radosława Sikorskiego i Rafała Trzaskowskiego w I i II turze wyborów prezydenckich. Wyniki skomentowali już obaj kandydaci w prawyborach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas