Aktualizacja: 17.08.2015 16:30 Publikacja: 17.08.2015 16:30
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Foto: Materiały prasowe
Ranking utworzyli przedstawiciele 50 specjalistycznych magazynów z całej Europy, w tym polskich: „AUDIO" i „FOTO Kurier". Eksperci nominują nowe produkty po wnikliwych testach, które są publikowane na łamach pism ukazujących się w 22 krajach. Fachowcy oceniają zastosowanie nowych technologii, jakość wykonania, ergonomię obsługi, a także walory użytkowe urządzeń. Nagrody każdego z pięciu paneli tematycznych EISA są publikowane w połowie sierpnia, a ich uroczyste ogłoszenie następuje podczas targów IFA w Berlinie na początku września. Każde z wyróżnionych urządzeń ma prawo nosić logo Najlepszego Produktu EISA Awards od chwili ogłoszenia do 15 sierpnia następnego roku.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
Naukowcy z polskich uczelni są w światowej czołówce badań nad niektórymi obszarami technologii kwantowych. Ważne, żeby z ich odkryć skorzystał biznes.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Producenci aparatów fotograficznych rozszerzają ofertę małych modeli skierowaną do turystów.
Doroczne nagrody dla najciekawszych produktów do filmowania i fotografowania przyznało stowarzyszenie Technical Image Press Association.
Zrobienie sobie zdjęcia i umieszczenie na portalu społecznościowym lub blogu to czynność, którą w doskonałym stylu opanował nowy aparat Olympus PEN E-PL7.
Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA przyznało doroczne nagrody dla najlepszych produktów elektroniki konsumenckiej w dziedzinie audio, foto, wideo i urządzeń mobilnych.
Lustrzanki i kompakty mogą podzielić los komputerów. Ich sprzedaż spada, bo wolimy robić zdjęcia smartfonami i tabletami.
Trzem byłym szefom spółki Olympus grozi nawet kara trzech lat wiezienia za ukrywanie generowanych przez firmę strat
Jakość zdjęć robionych komórkami stawia pod znakiem zapytania przyszłość aparatów analogowych.
Trzej byli szefowie japońskiego producenta sprzętu optycznego i endoskopów przyznali się do winy – ukrywania w księgowaniu strat 1,7 mld dolarów w jednym z największych skandali w Japonii
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas