Aktualizacja: 21.02.2025 11:01 Publikacja: 25.04.2024 14:20
Grupo Lar Polska i firma Hanner przygotowują się do pierwszej wspólnej inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Targówku
Foto: Adobe Stock
Grupo Lar Polska i firma Hanner przygotowują się do pierwszej wspólnej inwestycji w modelu joint venture na warszawskim Targówku. Firmy kupiły parcelę niedaleko stacji metra, na której planują budowę wielorodzinnego bloku z ponad 160 mieszkaniami.
Firmy podpisały przedwstępną umowę zakupu działki przy ul. Postępu w Warszawie. W miejscu biurowca powstanie ponad 100 mieszkań.
W postindustrialnej części krakowskiego Podgórza Cordia wybuduje ponad 90 mieszkań.
W kolejnym etapie osiedla na warszawskim Chrzanowie powstaną trzy budynki. Mają być gotowe pod koniec przyszłego roku.
Na terenie dawnych pofabrycznych zabudowań przy ul. Stawowej we Wrocławiu powstaną 44 lofty. Największe będą mieć ponad 130 metrów.
Robyg rozbudowuje osiedle we Wrocławiu. Do oferty trafiło ponad 200 mieszkań. Cała inwestycja to 2,5 tys. lokali na 14-hektarowym terenie u zbiegu ul. Wejherowskiej i Białowieskiej.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas