19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 20:43 Publikacja: 09.11.2023 21:04
Foto: Mat.prasowe
Przed pandemią biura elastyczne były pewną nowinką dla start-upów, ale cały rynek się zmienił, mamy pracę zdalną, hybrydową, elastyczność weszła na salony. Jak po tych zmianach wyglądają biura typu flex?
Przed pandemią to była moda, a teraz trend, który się mocno rozwija. Może nie jest to intuicyjne, ale jest to produkt popularny wśród klientów korporacyjnych, zwłaszcza jeżeli mówimy o lokalizacjach w centrach miast. Rynek ma się bardzo dobrze, powierzchnie elastyczne bardzo rozwijają się w czasach niepewności, a niestety pandemia i wojna w Ukrainie są czynnikami, które na to wpływają. W czasach niepewności trudno podejmować długoterminowe decyzje, stąd popularność biur, które możemy wynająć na krótki termin. Z tej opcji korzystają korporacje, małe i średnie przedsiębiorstwa czy freelancerzy.
Dużo się mówi o zastępowaniu istniejących budynków nowymi, ale przyszłość leży w modernizacji i rearanżacji istniejącej powierzchni – mówi Sylwia Piechnik, szefowa działu najmu nieruchomości biurowych w EPP.
To nie stawka czynszu jest dziś kluczowa – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Mateusz Strzelecki, partner i szef działu reprezentacji najemców w Walter Herz.
Mimo że popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie jest coraz większy, nowych biur powstaje niewiele. To podbije stawki najmu.
Dla części firm łakomym kąskiem stają się starsze odświeżone i gotowe do wynajmu biura. W cenie są wciąż coworki.
Biura flex nabrały po pandemii wiatru w żagle. Powierzchnie do pracy uelastyczniają się i w stolicy, i w miastach regionalnych. Będą kolejne debiuty.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Aby sprzedać mieszkanie, trzeba urealnić cenę ofertową. Jak duże przeceny akceptują sprzedający lokale analizuje portal Nieruchomosci-online.pl.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas