19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:10 Publikacja: 10.07.2023 10:27
Nowy Business Link - elastyczne biura w budynku Studio przy ul. Łuckiej na warszawskiej Woli
Foto: Mat.prasowe
Nowy Business Link (czyli biura flex) wejdzie do nowego kompleksu biurowego firmy Skanska w Warszawie. Studio utworzą dwa biurowce. Budynek B przy ul. Łuckiej dostarczy na warszawski rynek 16,4 tys. mkw. powierzchni. Obiekt powstaje pomiędzy stacjami drugiej linii metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego. I to w nim otworzą się biura flex.
Business Link, spółka należąca do Grupy Skanska, zaoferuje najemcom prawie 2,9 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej, w której znajdzie się nawet 400 miejsc do pracy. Oddanie biur flex do użytku operator zapowiada na kwiecień 2024 roku. - W naszej nowej lokalizacji przyszli użytkownicy skorzystają z wielu udogodnień. Stanowiska do pracy zostaną wyposażone w ergonomiczne krzesła i biurka z elektrycznym systemem regulacji wysokości blatu – zapowiadają przedstawiciele spółki. – Planujemy też siłownię i łazienkę. Będzie też pomieszczenie do masażu i play room.
Na biznesowej mapie Łodzi pojawiły się pierwsze w mieście elastyczne biura CitySpace. Operator wszedł do wielofunkcyjnego kompleksu Fuzja.
Firmy chcą już wracać do biur. Pracownicy chcą się integrować, nie izolować. Siedziby mogą się jednak zmienić. Słowo klucz to elastyczność.
Rekordowa inflacja podwyższy czynsze za biura. W najemców dotkliwie uderzy też wzrost opłat eksploatacyjnych.
Biura flex nabrały po pandemii wiatru w żagle. Powierzchnie do pracy uelastyczniają się i w stolicy, i w miastach regionalnych. Będą kolejne debiuty.
W pierwszym kwartale nie oddano w Warszawie żadnego biurowca. Do końca roku deweloperzy mają ukończyć niemal 68 tys. mkw. powierzchni - wynika z raportu firmy doradczej Savills.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas