Aktualizacja: 13.11.2024 05:37 Publikacja: 10.03.2023 14:58
Foto: Fotorzepa/J.Dudek
Pracownię architektoniczną, która opracuje projekt osiedla, deweloper wyłoni w konkursie. Teren o powierzchni ponad 1 ha tuż przy stacji metra Imielin w Warszawie jest objęty planem zagospodarowania, który dopuszcza w tym miejscu kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych. W pobliżu jest pełna infrastruktura miejska.
- Na działce planujemy budowę otwartego osiedla, na którym powstanie ok. 300 mieszkań – mówi cytowana w komunikacie Aleksandra Żuralska, ze spółki GH Development. – Funkcja mieszkaniowa będzie uzupełniona lokalami usługowo- handlowymi.
Mieszkania premium spółka Eiffage Immobilier Polska wybuduje na styku Jeżyc i Grunwaldu. Marcelińska 18 zaoferuje 144 lokale.
Część osób już rezerwuje mieszkania, które będzie można kupić na tańszy kredyt. Wzrost popytu może podbić ceny.
Apartamentowiec spółki Terra Casa powstanie przy ul. Podleśnej w Warszawie. Budowa rozpocznie się w lutym.
W trzypiętrowym budynku przy ul. Talarowej na warszawskiej Białołęce Bouygues Immobilier Polska zaplanował 142 lokale.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Pozwolenie na użytkowanie dwóch budynków z 40 mieszkaniami na gdańskim osiedlu Baltic Line dostał Dekpol Deweloper.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Stocznia Cesarska Development ma pozwolenie na budowę pierwszych obiektów mieszkaniowo-usługowych w historycznej części postoczniowych terenów w Gdańsku.
Pod koniec III kwartału singiel zarabiający na rękę 6 tys. zł mógł liczyć średnio na 389,8 tys. zł kredytu hipotecznego.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Gotowy projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego udostępniany jest do publicznego wglądu na minimum 21 dni. Osoby zainteresowane – w tym mieszkańcy – mają wówczas możliwość zapoznania się z planem i zgłoszenia do niego uwag.
Po wejściu w życie przepisów w ubiegłym roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa częściej wykonuje prawo pierwokupu nieruchomości rolnych. Ministerstwo Rozwoju i Technologii planuje zmiany dotyczące gruntów rolnych położonych w granicach miast.
Od zbycia nieruchomości w zamian za odpłatną rentę nie ma PIT, bo w tym przypadku nie da się ustalić przychodu.
W październiku deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań niż sprzedali. Średnie ceny lokali utrzymały się na poziomie z września.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas