Aktualizacja: 24.11.2024 23:10 Publikacja: 29.12.2022 21:15
Zarówno najemcy, jak i właściciele budynków będą szukać sposobów trzymania kosztów w ryzach
Foto: mat. pras.
Po pełnym zawirowań 2022 r. świat wchodzi w kolejny wymagający rok. Przepytaliśmy doradców, jakie trendy ich zdaniem będą kluczowe. W mozaice odpowiedzi kilka kwestii wyróżnia się mocno.
Zrównoważony rozwój to nie coś dodatkowego, nie fanaberia, ale kierunek rozwoju w długim terminie – mówią eksperci.
Świat nieruchomości komercyjnych się zmienia, ale tym samym stwarzane są nowe możliwości dobrego ulokowania pieniędzy. Eksperci BNP Paribas Real Estate Poland przekonują, że szczególnie dużo ma do zaoferowania Polska.
Szeroko pojęte budownictwo odpowiada za ponad jedną trzecią emisji CO2. Dekarbonizacja tej branży to absolutna konieczność.
Mimo turbulencji wywołanych rosyjską agresją na Ukrainę nie brakuje chętnych na nieruchomości komercyjne w Polsce – wynika z danych Avison Young.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Troska o środowisko i kurczące się zasoby surowców powinny zmienić sposób budowania – ocenili eksperci zaproszeni przez ULI Poland.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas