Aktualizacja: 19.02.2025 21:16 Publikacja: 08.12.2022 21:02
Upper One to najnowszy przykład recyklingu: stary budynek zastąpią wyższy biurowiec i hotel
Foto: mat.. pras.
Ostatnie trzy lata to czas bezprecedensowych wyzwań, z którymi branża stara się mierzyć, wdrażając rewolucyjne rozwiązania i nowe strategie. Wszystko po to, by nieruchomości zachowały atrakcyjność dla wszystkich uczestników rynku. Ostatnie trzy dekady to okres rozkwitu nieruchomości komercyjnych w Polsce i nie jest to nasze ostatnie słowo – tak do inwestowania nad Wisłą zachęcali na ostatniej imprezie MAPIC eksperci BNP Paribas Real Estate Poland.
W krótkim terminie wyzwań nie brakuje, ale długoterminowo sektor living w Europie ma ogromny potencjał.
Model hybrydowy przyjął się na dobre i wniknął do DNA pracowników biurowych – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Ewelina Kałużna, szefowa zespołu ds. strategicznego doradztwa dotyczącego miejsc pracy w spółce biurowej Skanska.
Nasze nowe inwestycje są rozłożone na lata i położone w znakomitych lokalizacjach, więc wierzymy, że obronią się biznesowo - mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający Strabag Real Estate w Polsce.
W Warszawie utrzymuje się dobry popyt na biura, a nowych budynków powstaje niewiele. Nasila się więc presja na wzrost czynszów.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas