Aktualizacja: 16.02.2025 15:49 Publikacja: 10.10.2022 09:17
Foto: Mat.prasowe
Na budynku zawisła tradycyjna wiecha, co oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych. Punkt to kolejna - po Officynie, inwestycja firmy Torus w tej części Gdańska. Projekt budynku przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto.
Sześciokondygnacyjny biurowiec (plus jedna kondygnacja podziemna) zaoferuje ponad 12,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED v4, spełniając wymagania dotyczące energooszczędności czy zużycia wody pitnej. Będzie też certyfikowanym „Obiektem bez barier".
Oszczędzanie prądu, wody, papieru. Segregowanie śmieci. Kawa w dużych opakowaniach. Biura przechodzą w tryb eko.
Siedziba spółki biurowej Skanska została ponownie odznaczona certyfikatem WELL Commercial Interior.
Zainteresowanie biurami o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach największych miast jest ogromne – wynika z analiz Walter Herz.
Popyt na powierzchnie do pracy rośnie. Dużym placem budowy biurowców są regiony.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
The Shire – Beyond Coworking, operator elastycznych biur, zajął 3,2 tys. mkw. powierzchni w kompleksie Wilanów Office Park.
Firma Promatic podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni w biurowcu Wola Center w Warszawie.
Deweloperzy biurowi są ostrożni. Nie budują wielu obiektów, co może skutkować tzw. luką podażową. W cenie są nowoczesne, ekologiczne powierzchnie. Firmy będą konkurować o najlepsze biura, co podbije koszty ich wynajmu.
W budynkach Varso Place w sercu Warszawy Alior Bank wynajmie 8,3 tys. mkw. biur. Do przeprowadzki szykuje się też krakowska siedziba banku.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas