19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 10:34 Publikacja: 29.09.2022 22:10
Takie wykończenie wnętrz proponują Galerie Venis. Firma współpracuje z deweloperami
Foto: mat. pras.
Wybrać projekt, zamówić materiały wykończeniowe, znaleźć dobrą ekipę. Wyrobić się w czasie, ale przede wszystkim – w budżecie. Nabywcy nowych mieszkań mają wiele dylematów, o czym mówi Radosław Pokluda, prezes spółki Rednet Dom, która zajmuje się urządzaniem wnętrz.
– Wykończenie mieszkania to nie lada wyzwanie – przyznaje prezes. W dobie galopującej inflacji i powszechnej drożyzny coraz częściej pada pytanie: jak uniknąć podwyżek cen materiałów już po zleceniu prac? Odpowiedzią są pakiety wykończeniowe.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy mieszkania staniały w 13 z 17 badanych przez Expandera i Rentier.io miast. Nadal jest jednak drożej niż przed rokiem.
Średnio o 10 proc. drożały lokale w pierwszym półroczu – podaje Emmerson Evaluation. Więcej płacimy i za nowe, i za używane mieszkania. Co dalej?
Deweloperzy budują mniej niż w czasie lockdownu. Pojawiają się problemy z wykonawcami osiedli. Kryzys się rozlewa, ale nie wszystkich zrujnuje.
Klienci kupują mniejsze mieszkania. Ceny małych lokali w przeliczeniu na mkw. są jednak znacznie wyższe niż większych.
Czas szybkiego zwrotu z inwestycji w nieruchomości się skończył. Dzisiaj mieszkania muszą być traktowane jako inwestycja długoterminowa, nawet kilkudziesięcioletnia.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas