Upaść czy się naprawić. Dylematy dewelopera

Można iść drogą poszukiwania inwestora, zwiększenia ceny, zmiany standardów wykończenia za zgodą większości kupujących. Można też rzucić rękawicę i zakończyć karierę dewelopera. Zawsze jest to wybór bardzo indywidualny, zależny od sytuacji finansowej inwestora.

Publikacja: 28.07.2022 21:06

Z punktu widzenia klienta końcowego różnica między upadłością a restrukturyzacją może dotyczyć czasu

Z punktu widzenia klienta końcowego różnica między upadłością a restrukturyzacją może dotyczyć czasu. W restrukturyzacji zwykle budowę udaje się dokończyć szybciej

Foto: Erbud

Na pytanie, czy wchodzić w upadłość czy próbować zrobić restrukturyzację, nie ma prostej odpowiedzi. Jeżeli przez na przykład trzy miesiące deweloper nie płaci wymagalnych faktur generalnemu wykonawcy, dostawcy materiałów czy też dostawcom usług, to powoduje to, że zobowiązany jest, nie później niż w terminie trzydziestu dni od dnia, w którym wystąpiła podstawa do ogłoszenia upadłości, zgłosić w sądzie wniosek o jej ogłoszenie – wyjaśnia Mateusz Haśkiewicz, doradca restrukturyzacyjny i syndyk masy upadłościowej z kancelarii HDRU.

Pozostało 85% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Nieruchomości
Na co uważać przy zakupie mieszkania od dewelopera
Nieruchomości
Banki też boją się rynku najmu. Wszystko przez złe prawo lokatorskie
Nieruchomości
Klient musi być sprytniejszy od dewelopera
Nieruchomości
Planowanie przestrzenne będzie szybsze i bardziej zrównoważone
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Nieruchomości
Mieszkania zamiast usług