Aktualizacja: 19.02.2025 21:26 Publikacja: 02.06.2022 21:11
Praca w biurze jest postrzegana jako bardziej produktywna, pozwalająca na budowę więzi z innymi pracownikami i firmą Skanska
W modelu hybrydowym pracuje już ponad połowa Polaków. To prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z majem 2021 r. Hybryda jest najbardziej preferowanym modelem. Tak przyznaje 70 proc. respondentów – wynika z czwartego badania wykonanego przez firmę badawczą Zymetria na zlecenie spółki biurowej Skanska.
Liczba osób pracujących wyłącznie zdalnie w ciągu roku zmniejszyła się z 16 do 8 proc. – Praca w biurze jest postrzegana jako bardziej produktywna, pozwalająca na budowę więzi z innymi pracownikami i firmą. Nawet pracownicy hybrydowi, przyzwyczajeni do częściowej pracy w innym miejscu niż biuro, uważają, że pracę zdalną jest trudniej zorganizować. Aż 80 proc. z nich uważa, że home office nie zwiększa ich efektywności i nie pomaga w szybszym wykonywaniu zadań.
Ceny materiałów wykończeniowych tak wystrzeliły, że na urządzenie metra biura od zera często nie wystarczy 1 tys. euro.
Telefony się rozdzwoniły. Firmy z Ukrainy szukają powierzchni do pracy. Pustostany w Polsce mogą się szybko zapełnić.
W ostatnich dwóch latach średnia wynajmowana powierzchnia biurowa w Warszawie, największym rynku w Polsce, zmniejszyła się nawet o jedną trzecią – wynika z raportu REDD.
Właściciel biurowca, który nie chce zmian, musi się liczyć z tym, że najemcy pominą jego ofertę. W biurze ma być jak w domu.
Wielofunkcyjność zacznie wchodzić nawet do pojedynczych budynków. Ważna jest wygoda i dostęp do różnych usług.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas