19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:43 Publikacja: 02.06.2022 21:11
Praca w biurze jest postrzegana jako bardziej produktywna, pozwalająca na budowę więzi z innymi pracownikami i firmą Skanska
W modelu hybrydowym pracuje już ponad połowa Polaków. To prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z majem 2021 r. Hybryda jest najbardziej preferowanym modelem. Tak przyznaje 70 proc. respondentów – wynika z czwartego badania wykonanego przez firmę badawczą Zymetria na zlecenie spółki biurowej Skanska.
Liczba osób pracujących wyłącznie zdalnie w ciągu roku zmniejszyła się z 16 do 8 proc. – Praca w biurze jest postrzegana jako bardziej produktywna, pozwalająca na budowę więzi z innymi pracownikami i firmą. Nawet pracownicy hybrydowi, przyzwyczajeni do częściowej pracy w innym miejscu niż biuro, uważają, że pracę zdalną jest trudniej zorganizować. Aż 80 proc. z nich uważa, że home office nie zwiększa ich efektywności i nie pomaga w szybszym wykonywaniu zadań.
Ceny materiałów wykończeniowych tak wystrzeliły, że na urządzenie metra biura od zera często nie wystarczy 1 tys. euro.
Telefony się rozdzwoniły. Firmy z Ukrainy szukają powierzchni do pracy. Pustostany w Polsce mogą się szybko zapełnić.
W ostatnich dwóch latach średnia wynajmowana powierzchnia biurowa w Warszawie, największym rynku w Polsce, zmniejszyła się nawet o jedną trzecią – wynika z raportu REDD.
Właściciel biurowca, który nie chce zmian, musi się liczyć z tym, że najemcy pominą jego ofertę. W biurze ma być jak w domu.
Wielofunkcyjność zacznie wchodzić nawet do pojedynczych budynków. Ważna jest wygoda i dostęp do różnych usług.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas