Aktualizacja: 20.02.2025 21:04 Publikacja: 13.04.2022 14:50
Foto: Mat. prasowe
React to trzecia inwestycja biurowa spółki Echo Investment w Łodzi. Za projekt budynku odpowiada biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak. – Budynek zaprojektowaliśmy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania technologiczne wspierają komfort użytkowników, a centralna lokalizacja, w myśl idei 15-minutowego miasta, pozwala zaspokoić codzienne potrzeby w najbliższej okolicy – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale projektów komercyjnych spółki Echo Investment. - Wyróżnikiem inwestycji jest wielofunkcyjne lobby. Postawiliśmy na otwartość tego miejsca. Chcemy, aby ta przestrzeń stała się sceną dla ciekawych wydarzeń i inspirujących spotkań.
Firmy deweloperskie i fundusze tworzą własne marki elastycznych biur. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie coworkingowe.
Telefony się rozdzwoniły. Firmy z Ukrainy szukają powierzchni do pracy. Pustostany w Polsce mogą się szybko zapełnić.
Powierzchnie dla firm deweloperzy oddają w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu. Kuszą nowoczesnymi technologiami i udogodnieniami.
Pozwolenie na użytkowanie budynku biurowo-usługowego w Gdańsku dostała firma Torus. Format oferuje niemal 16 tys. mkw. powierzchni najmu.
Czterech na dziesięciu pracowników mówi, że praca zdalna męczy dużo bardziej niż biurowa. Co im najbardziej doskwiera?
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Podaż nowych ofert najmu mieszkań hamuje, ale najemcy raczej nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Czynsze się stabilizują, w części miast są też korekty. Część wynajmowanych dotąd nieruchomości trafia na rynek sprzedaży.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas