Aktualizacja: 19.02.2025 21:45 Publikacja: 31.03.2022 20:26
Pozwolenie na użytkowanie 120-metrowego wieżowca Forest w Warszawie dostała spółka HB Reavis
Foto: Mat. prasowe
Budowę kompleksu biurowego Forest na działce pomiędzy al. Jana Pawła II, rondem Radosława a ul. Burakowską w Warszawie zakończyła firma HB Reavis. Deweloper dostał pozwolenie na użytkowanie 120-metrowej wieży, która oferuje 55 tys. mkw. powierzchni. Cały kompleks zajmuje 78 tys. mkw. Wśród najemców są m.in. Leroy Merlin, Infor PL, Puma, AmeriGas, Husqvarna, Vorwerk, Sweco, przychodnia Enel-Med, przedszkole, piekarnia.
Zaprojektowany w pracowni HRA Architekci Forest ma ekologiczne certyfikaty BREEAM i WELL. Wykorzystano m.in. rozwiązania sprzyjające ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców – to np. energooszczędna fasada, ponowne wykorzystanie wody deszczowej.
Telefony się rozdzwoniły. Firmy z Ukrainy szukają powierzchni do pracy. Pustostany w Polsce mogą się szybko zapełnić.
Pracę hybrydową preferuje co drugi Polak. Home office ma zalety. Wielu pracowników narzeka jednak na zaburzoną równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.
Właściciele i zarządcy budynków zachęcają do powrotów do biur. Część chętnie wita na pokładzie pracowników z czworonogami.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
5,9 mld euro wyniosły w ubiegłym roku transakcje na polskim rynku komercyjnym. To 4,5-proc. wzrost, licząc rok do roku – podaje EY w najnowszym raporcie. Eksperci tej firmy prognozują dalsze zwiększanie aktywności inwestorów.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas