19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 00:59 Publikacja: 17.03.2022 20:38
Psy, które przychodzą do biura, muszą być zdrowe, czyste, zaszczepione
Foto: shutterstock
W czasie pandemii wiele osób adoptowało zwierzęta ze schronisk. Jeszcze przed atakiem koronawirusa część firm pozwalała przyprowadzać do biur psy.
– Jakież było moje zdumienie, gdy okazało się, że nie mogę przyjść do biura z moim łagodnym psiakiem – mówi nasza czytelniczka z Warszawy. – Nie zezwala na to zarządca biurowca, firma Colliers. Kolega wziął psa ze schroniska, licząc, że będzie z nim bywał w biurze. Pies nie może sam zostawać w domu.
Branża nieruchomości spieszy z pomocą uciekającym przed wojną Ukraińcom. Otwiera drzwi do biurowców, centrów handlowych, obiektów targowych i magazynów.
Firmy płynnie przechodzą z rynku mieszkań na rynek biur i odwrotnie. Spółki kojarzone z obiektami handlowymi budują osiedla. Liczą się najlepsze wyniki.
Develia zainkasuje za ikoniczny wieżowiec ponad 84 mln euro. Część przeznaczy na dywidendę.
Warszawski biurowiec funduszu Hines ma już certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.
Hybryda, elastyczność, bezpieczeństwo. Biura po pandemii muszą się zmieniać. Bo zmienia się świat, a na rynek wchodzą nowe generacje pracowników. To wnioski z debaty „Wracamy do biura?”.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas