Aktualizacja: 21.02.2025 11:02 Publikacja: 05.04.2022 10:07
Foto: Mat. prasowe
To kolejna inwestycja, którą w ostatnim czasie rozpoczyna White Star Logistics - wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit. Niedawno inwestorzy ogłosili budowę parków magazynowych w Raszynie, Nowym Koniku i Toruniu.
Łódzki park logistyczno-produkcyjny powstanie przy zjeździe z autostrady A1 na ulicę Brzezińską, która jednocześnie prowadzi do centrum Łodzi. Inwestorzy zaplanowali dwa budynki. Pierwszy zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2023 roku. - Powierzchnia w naszym parku w Łodzi będzie dostosowana zarówno do potrzeb najemców produkcyjnych, jak i logistycznych. Obok dużych modułów chcemy zaoferować także powierzchnie dla lokalnych przedsiębiorców – mówi cytowany w komunikacie Bartosz Szewczyk, partner zarządzający w White Star Real Estate. - Wielofunkcyjne parki w tym rejonie wpisują się w potrzeby lokalnego biznesu, a jednocześnie gwarantują dogodne połączenia z siecią drogową, co wpływa na stabilność łańcuchów dostaw. Podobnie jak we wszystkich inwestycjach także w tej najnowszej zastosujemy zielone rozwiązania, co potwierdzi certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej very good – zapowiada.
Deweloper ukończył w Uniejowie piątą inwestycję dla K-Flex. I rozpoczyna dla tej firmy budowę kolejnego magazynu o powierzchni 33 tys. mkw.
W Polsce jest już 23,79 mln mkw. powierzchni magazynowej. W ubiegłym roku wynajęto aż 7,5 mln mkw. hal.
Warszawski portfel nieruchomości logistycznych o powierzchni 150 tys. mkw. przejmują Partners Group i Peakside.
Deweloper magazynowy podwoi liczbę prowadzonych inwestycji. W tym roku chce pozyskać co najmniej cztery działki budowlane.
Budowę trzeciego etapu parku magazynowego przy ul. Mieczysława Słowikowskiego na pograniczu Warszawy i Raszyna rozpoczyna Ideal Idea Formad.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Ruch pasażerski na polskich lotniskach wzrósł w zeszłym roku o 15,6 procent i osiągnął liczbę 59,5 miliona podróżnych. Trzy największe lotniska to Lotnisko Chopina (21 mln), Kraków (11 mln) i Gdańsk (6,7 mln).
Produkcja w Bełchatowie ruszy wolniej niż zakładał inwestor, powodem jest słaby popyt i wojna cenowa producentów naczep i zabudów.
W krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiły się nowe urządzenia do sprzedaży biletów krótkookresowych. E-biletomaty nie drukują biletów, tylko automatycznie je kasują i w bezpieczny sposób przypisują do środka płatniczego pasażera.
Nadchodzi koniec zasady de minimis w imporcie i będzie to rewolucja w e handlu i logistyce. Małe paczki także będą clone.
Nie zawsze i nie wszędzie na wakacje trzeba lecieć samolotem. Niemieckie biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach z przejazdem pociągami, Ameropa, twierdzi, że klienci coraz chętniej wybierają podróż koleją. Touroperator zanotował wzrost sprzedaży pakietów dynamicznych o 140 procent, rok do roku.
Inwestorzy i najemcy będą nadal wymagać wysokich standardów środowiskowych nieruchomości magazynowych, ponieważ zapewniają oszczędności operacyjne i długofalowo dadzą lepszą stopę zwrotu.
Deweloper powiększa swoje polskie portfolio o park logistyczny w Gdańsku. Obiekt ma niemal 43 tys. mkw. powierzchni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas