Aktualizacja: 17.11.2024 02:49 Publikacja: 24.01.2022 21:40
Foto: Mat. prasowe
Na tę część inwestycji złożą się dwie hale. Pierwsza zaoferuje 6 tys. mkw. powierzchni magazynowych (moduły po 550 mkw.) i biurowych (ok. 130 mkw.). Druga hala będzie mieć 3 tys. mkw. Zaoferuje magazyny od ponad 400 do 1,1 tys. mkw. i biura o powierzchni od 140 do 160 mkw.
-
Rynek wymaga bardzo zróżnicowanej oferty – podkreśla Jędrzej Dużyński,
właściciel City Parku. - W Warszawie jest duże zapotrzebowanie na małe
moduły magazynowe o powierzchni 500-1000 mkw. Dzwonią do nas
przedsiębiorcy i mówią, że potrzebują takich modułów już, dosłownie z
dnia na dzień – opowiada. - Tymczasem budowa parku logistycznego trwa
osiem - dziewięć miesięcy – zaznacza.
Można zainwestować nie tylko w mieszkanie, ale też np. w garaż czy magazyn dla e-sklepu.
Popyt na magazyny jest ogromny. I nie spadnie. Ale problemy z gruntami mogą wpłynąć na wydłużenie czasu budowy.
Na koniec września było w budowie 3,46 mln mkw. magazynów. 35 proc. powstaje spekulacyjnie, bez umów najmu.
Nieruchomości logistyczne i produkcyjne nie dały się pandemii. Magazyny są rozchwytywane przez inwestorów, kompresja stóp kapitalizacji postępuje.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Klient chce dziś mieć towar jak najszybciej. W błyskawicznym dostarczaniu produktów pod drzwi mają pomóc tzw. ciemne sklepy, czyli nieduże magazyny.
Rośnie kolejny duński gigant logistyczny, oferujący żeglugę promową i logistykę kontraktową dla tureckiego przemysłu.
Opłacalność inwestycji w 50-metrowe mieszkania na wynajem w 17 miastach analizuje Rentier.io. Największe zyski wśród badanych miast można uzyskać w Szczecinie.
Badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym „Communications Earth & Environment” dowodzi, że choć podróże prywatnymi odrzutowcami w znacznym stopniu obciążają środowisko, najbogatsi korzystają z nich niezwykle często. Zdaniem ekspertów, wiele z tych lotów odbywa się dystansach, które można by pokonać pociągiem czy samochodem.
Pojawiły się pomysły regulacji zasad instalowania w miastach automatów paczkowych. Rozwiązaniem mogą być otwarte sieci urządzeń, jednak biznes nie jest do nich przekonany.
BGK udzielił kredytu Grupie PURO – do 40 mln euro - na budowę czterogwiazdkowego hotelu w centrum Budapesztu. Jego otwarcie zaplanowano na połowę 2026 roku.
Wydatki na termomodernizację budynku poniesione przed jego formalnym odbiorem przez nadzór budowlany nie dają prawa do ulgi podatkowej.
Budowaniem mieszkań w Polsce zajmuje się sektor prywatny, 35 lat po transformacji nie ma jasności, jaka powinna być rola państwa w tej układance. Niestety, nic nie wskazuje, byśmy doczekali się stabilnych reguł gry.
Na inwestycyjnym rynku mieszkań mniejszy tłok. Zapał flipperów studzi stabilizacja cen. O szybkie zyski jest trudniej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas