Aktualizacja: 05.02.2025 10:35 Publikacja: 16.03.2023 09:35
Foto: Apricot
Budowany właśnie, liczący 423 mieszkania, projekt przy ul. Taśmowej w Warszawie to wstęp do działalności Apricot Capital Group na rynku najmu instytucjonalnego. Lokale mają trafić na rynek w 2025 r. (po zakupie działki pod koniec 2020 r. celowano w 2023 r.) Deweloper zapowiada kolejne inwestycje PRS, które będą zarządzane przez spółkę Apricot Entertainment. Oferta ma objąć zarówno najem długoterminowy (PRS), jak i krótki.
- Początek budowy inwestycji przy Taśmowej 5 określiłbym jako kamień milowy podróży, którą rozpoczęliśmy pięć lat temu, wraz z nabyciem gruntu, przeznaczonego wówczas pod tereny przemysłowe. Jesteśmy zadowoleni, że nasza długofalowa strategia związana z sektorem najmu instytucjonalnego, która początki miała w 2018 r., bazując na dynamice polskiego rynku mieszkaniowego, udowodniła, że jest odpowiednią, zwłaszcza w świetle późniejszej pandemii, inflacji i wyższych stóp procentowych – skomentował Raúl Martín Gámez, dyrektor operacyjny w Apricot Capital Group.
Czynsze w euro to przenoszenie ryzyka kursowego na najemców. Nie planujemy takich działań – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Przemysław Orchowicz, szef Heimstaden w Polsce.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Potrzebna jest ponadpartyjna, spójna i realistyczna polityka mieszkaniowa, a nie wydumane obietnice składane od wyborów do wyborów.
Na rynku widać ożywienie, ale to wciąż nabywcy gotówkowi rozdają karty. Zmianę przyniesie dopiero ogłoszenie cyklu obniżania stóp procentowych.
Rząd wkrótce ma się zająć projektem ustawy utrudniającej „hurtowe” nabywanie mieszkań. Dokument wpłynął już z resortu rozwoju. Trzymany w niepewności rynek od miesięcy czeka na szczegóły.
PRS będzie odgrywać integralną rolę na rynku mieszkaniowym – mówi Roee Shamir, szef LivUp.
Wraz ze wzrostem liczby mieszkań w ofercie i stabilizacją cen potencjalni nabywcy wydłużają czas podejmowania decyzji. Otodom Analitycs prezentuje dane po styczniu.
BIK spodziewa się stabilnego roku pod względem sprzedaży pożyczek mieszkaniowych – a poprzedni był jeszcze zasilany „Bezpiecznym kredytem”.
Od sierpnia zeszłego roku samodzielny lokal nie może mieć mniej niż 25 mkw. Kluczowa jest data wydania pozwolenia na budowę.
W marcu 2025 r. właściciele warszawskich nieruchomości dowiedzą się, czy projektowany plan ogólny ogranicza możliwości ich zabudowy. Podobnie może być w innych gminach. Czy jeśli w wyniku uchwalenia planu ogólnego, grunty stracą na wartości, właściciele będą mieli prawo do odszkodowania?
Metod ustalania wartości nieruchomości jest wiele. Najczęściej stosuje się podejście porównawcze.
W styczniu wzrosła oferta mieszkań z drugiej ręki, ale nie ich ceny – wynika z danych portalu GetHome.pl.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Bardziej dostępne mieszkania – i na własność, i na wynajem – to jedna z wyborczych obietnic rządzącej koalicji. Ale zamiast programów mieszkaniowych rząd Donalda Tuska funduje Polakom kolejną awanturę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas