Aktualizacja: 29.08.2019 09:14 Publikacja: 29.08.2019 09:00
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jak informuje Radio Maryja, Jan Szyszko uczestniczył w Erice na Sycylii w 52. seminarium naukowym dotyczącym globalnych zagrożeń, zorganizowanym przez Światową Konfederację Naukowców. Były minister środowiska reprezentował na seminarium Polskę i poprowadził wykład wprowadzający pod tytułem "Czy nauka i etyka jest potrzebna w trzecim tysiącleciu w jednoczącej się Unii Europejskiej?".
Szyszko w Radiu Maryja tłumaczył, że w czasie swojego wykładu przedstawił dwa przykłady "incydentów, gdzie Polska powinna być liderem, a jest pokazywana jako kraj, który reprezentuje czarną listę w tym zakresie" - Puszczy Białowieskiej oraz polityki klimatycznej, konkretnie pakietu klimatyczno-energetycznego.
Ewolucja gatunków to proces, który trwa co najmniej kilka lub kilkanaście tysięcy lat. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach może zająć znacznie mniej czasu. Najnowszy eksperyment wykazał, że ślimaki morskie potrzebowały na to zaledwie 30 lat.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W ostatnią niedzielę października zmieniamy czas na zimowy. Cofnięcie zegarków o godzinę powoduje, że jesienne dni stają się jeszcze krótsze. Badania potwierdzają, że nasz organizm odczuwa to bardziej niż nam się wydaje. Zarówno zmiana czasu na letni, jak i powrót do czasu zimowego, mogą odbić się na naszym zdrowiu. Jakie niesie konsekwencje i jak im zaradzić?
Polscy studenci mają nowatorskie pomysły, ale brak wsparcia oraz współpracy między uczelniami a biznesem powoduje, że wiele ciekawych projektów nie trafia na rynek. Jak umożliwić młodym wynalazcom realizację ich odkryć w kraju?
Ozempic i Mounjaro to leki stosowane w przypadku otyłości oraz cukrzycy typu 2. Ostatnia analiza wykazała, że mogą one potencjalnie pomóc osobom uzależnionym od narkotyków i alkoholu. Aby to potwierdzić, niezbędne będą jednak dodatkowe badania.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Prawdopodobieństwo wystąpienia wkrótce zjawiska La Niña wynosi 60 proc. - wynika z prognoz amerykańskich ekspertów z Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej. Specjaliści dodają, że jeśli anomalia wystąpi, to będzie prawdopodobnie dość słaba. Czy i jak wpłynie na pogodę zimą?
- Artykuł 29, ustęp drugi Ustawy o partiach politycznych stwierdza wyraźnie, że partiom wypłaca się w ratach subwencję cztery razy do roku. Taka rata powinna być nam zgodnie z prawem wypłacona - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że "nie ma prawomocnych decyzji, które mogłyby podważyć tę zasadę", a mimo to "minister finansów podjął najwyraźniej decyzję, że pieniądze nie zostaną wypłacone".
Co zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla klimatu i dla polskich zmagań z transformacją energetyczną? A Harris? Jak będzie wyglądało bezpieczeństwo energetyczne Polski po amerykańskich wyborach?
Jeśli Kamala Harris zostanie prezydentką USA, spotkanie z nią będzie miał Rafał Trzaskowski. Jeśli Donald Trump wróci do Białego Domu, Andrzej Duda zaaranżuje spotkanie z kandydatem PiS. Jak wynik wyborów prezydenckich w USA wpłynie na polską politykę?
Podobnie jak cztery lata temu, prawica postawiła wszystko na jedną kartę. Jeśli głównym tematem kampanii wyborczej w Polsce ma być bezpieczeństwo, nieostrożne wypowiedzi mogą PiS wiele kosztować.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
„Jeśli Sejm powoła komisję ds. Pegasusa bez wad wytkniętych w orzeczeniu TK, chętnie stawię się, by złożyć zeznania, bo pokażą one, jak wiele zrobiłem, by Polacy mogli czuć się bezpieczniej” - napisał w serwisie X były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Partia Jarosława Kaczyńskiego szykuje się „wewnętrznie” na wybory prezydenckie. W okręgach trwają wybory lokalnych władz – pierwsze od wielu lat. Mają odświeżyć partię przed kampanią w 2025 roku. Ale w grze pojawiają się doskonale znane już nazwiska.
Obrońcy przyrody i plemię rdzennych mieszkańców amerykańskich pozywają Stany Zjednoczone, chcąc zablokować kopalnię litu w Nevadzie, która, jak twierdzą, doprowadzi do wyginięcia zagrożonego dzikiego kwiatu pustyni, zakłóci przepływ wód gruntowych i zagrozi zasobom kulturowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas