W stacji pozostaną informacje finansowo- biznesowe, które wzbogacą informacje z zagranicy.

- Widzowie mają coraz większą świadomość, że na ich życie wpływają nie tylko wydarzenia w kraju, ale i międzynarodowe. "TVN24 Biznes i Świat po polsku" - a taki właśnie charakter chcemy nadać stacji - to krok w kierunku zapewnienia naszym widzom czytelnej kompleksowej oferty newsów, z których najszybciej, najlepiej i po polsku dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach z tych dziedzin – cytuje TVN w komunikacie zapowiadającym te zmiany Adama Pieczyńskiego, członka zarządu TVN ds. programów informacyjnych, który w lipcu przejął zarządzanie stacją.

O planach zmian w TVN CNBC rynek usłyszał w lipcu, gdy ze stacji odszedł jej ówczesny szef, Roman Młodkowski oraz została z zwolniona część zespołu.

Rezygnacja z umieszczania w nazwie stacji logo partnera kanału – CNBC prawdopodobnie jest szukaniem na kanale dodatkowych oszczędności – współpraca z amerykańskim partnerem wymagała opłacania licencji. A stacja TVN CNBC od początku miała kłopoty z osiągnięciem rentowności. Markus tellenbach, prezes Grupy TVN, nie chciał jednak ujawnić podczas prezentacji wyników grupy za II kwartał, ile płacono CNBC za możliwość używania logo amerykańskiego nadawcy. Podał tylko, że to „niska sześciocyfrowa liczba".

Podczas gdy wszystkie uruchamiane  przed wybuchem kryzysu gospodarczego stacje TVN miały dwa lata na uzyskanie rentowności, TVN CNBC, która ruszyła w 2007 roku dopiero w 2010 r. stała się rentowna wypracowując EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) na poziomie 560 tys. zł.