Aktualizacja: 05.08.2015 09:29 Publikacja: 04.08.2015 22:00
Spółki, które przegrały konkurs na operatora nowych cyfrowych stacji naziemnych, chcą unieważnienia go.
Foto: Fotorzepa/Mateusz Pawlak
Spółka Time z Grupy ZPR Media (wchodzą w jej skład m.in. nadawcy Eska TV, Fokus TV i Polo TV) oraz Polski Operator Telewizyjny wysłały do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wnioski o unieważnienie konkursu na operatora nowego planowanego pakietu stacji naziemnej telewizji cyfrowej (czyli tzw. multipleksu ósmego).
– W poniedziałek do UKE wpłynął jeden wniosek o unieważnienie konkursu na operatora multipleksu ósmego. Złożyła go spółka Time SA. Nie posiadamy informacji, czy inne podmioty nie złożyły podobnych wniosków za pośrednictwem poczty – poinformowała „Rzeczpospolitą" Anna Lewandowska z Wydziału Komunikacji Społecznej UKE.
Przynajmniej trzy wstępne oferty złożyli inwestorzy na akcje TVN sprzedawane przez amerykański koncern Warner Bros. Discovery. Na co stać potencjalnych nabywców?
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Amazon znacząco zwiększa liczbę reklam na platformie społecznościowej miliardera Elona Muska X, poinformował dziennik „Wall Street Journal”, powołując się na informatorów. Koncern, podobnie jak wiele innych firm i domów mediowych, zrezygnował z reklam na platformie po kontrowersyjnych postach Elona Muska.
Od 1 lutego „Plus Minus”, weekendowy magazyn „Rzeczpospolitej”, ukazywać się będzie w odświeżonej postaci. Okładka drukowana będzie na uszlachetnionym papierze, zmieniono jej makietę, wprowadzono zmiany w typografii i układzie graficznym całego magazynu.
Redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński reorganizuje kierownictwo redakcji. Od lutego jego zastępcami będą Ewa Szadkowska, Marzena Tabor-Olszewska, Michał Płociński i Cezary Szymanek.
W procesie sprzedaży telewizji TVN ofertę złożył polski miliarder Michał Sołowow oraz Wirtualna Polska Holding - podało Radio Zet, nie ujawniając źródeł. Jest pierwsza oficjalna informacja w tej sprawie.
Warner Bros. Discovery to druga po Grupie Kino Polska firma, która zdecydowała, że nie będzie ubiegać się o przedłużenie koncesji dla kanału nadawanego na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Kanał Metro za rok opuści multipleks i skupi się na dystrybucji satelitarno-kablowej i w streamingu.
Po ponad 10 latach sporu największy w Polsce operator sygnału radiowo-telewizyjnego Emitel i fundusz Magna Polonia zawarły pozasądową ugodę.
Polski operator nadajników naziemnej telewizji cyfrowej i radia może zmienić właściciela. Fundusz Cordiant Digital Infrastructure dostał zgodę resortu Mariusza Kamińskiego na przejęcie infrastrukturalnej firmy.
Ministerstwo Aktywów Państwowych dało zielone światło na przejęcie największej sieci nadajników radia i telewizji w Polsce. Nabywca czeka jeszcze na zgodę MSWiA.
Fundusz Cordiant Digital za prawie 2 mld zł chce przejąć firmę Emitel, największą sieć nadajników sygnału radia i telewizji. Potrzebuje zgody rządu.
Fundusze inwestycyjne porozumiały się. Alinda Capital, od 2013 r. właściciel największego w Polsce operatora sygnału radiowo-telewizyjnego podpisała umowę sprzedaży Emitela na rzecz Cordiant Digital.
Mimo odparcia podejrzeń o udział w „puczu" przez zakłócanie sygnału TVP spółka EmiTel nie chce wojować z telewizją publiczną, a pośrednio – z państwem.
Pasywna część infrastruktury operatorów komórkowych kusi specjalistyczne firmy: od gigantów, takich jak American Tower, poprzez wspieranego przez Alinda Capital Partners Emitela, po Electronic Control Systems z portfela Abrisu. Chcą kupować wieże sieci mobilnych lub partycypować w projektach "buduj i dzierżaw". Dziś najbliżej pierwszych większych kontraktów tego typu jest najprawdopodobniej ECS.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas