Aktualizacja: 29.04.2016 08:08 Publikacja: 29.04.2016 08:08
Foto: ROL
Rośnie grono firm chętnych aby odkupić od polskich operatorów telefonii komórkowej ich infrastrukturę. Według informacji "Rzeczpospolitej" w ubiegłym roku pielgrzymkę po siedzibach wszystkich czterech firm odbył amerykański gigant specjalizujący się w zarządzaniu wieżami i masztami telekomów - American Tower. Amerykanie nie odpowiedzieli nam na pytania, jakie mają plany.
Zainteresowania masztami mobilnych dostawców nie ukrywa Emitel, operator sygnału radiowo-telewizyjnego, w tym cyfrowych multipleksów. - Podtrzymujemy zainteresowanie zakupem pasywnej infrastruktury operatorów - mówi Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Po ponad 10 latach sporu największy w Polsce operator sygnału radiowo-telewizyjnego Emitel i fundusz Magna Polonia zawarły pozasądową ugodę.
Polski operator nadajników naziemnej telewizji cyfrowej i radia może zmienić właściciela. Fundusz Cordiant Digital Infrastructure dostał zgodę resortu Mariusza Kamińskiego na przejęcie infrastrukturalnej firmy.
Ministerstwo Aktywów Państwowych dało zielone światło na przejęcie największej sieci nadajników radia i telewizji w Polsce. Nabywca czeka jeszcze na zgodę MSWiA.
Fundusz Cordiant Digital za prawie 2 mld zł chce przejąć firmę Emitel, największą sieć nadajników sygnału radia i telewizji. Potrzebuje zgody rządu.
Fundusze inwestycyjne porozumiały się. Alinda Capital, od 2013 r. właściciel największego w Polsce operatora sygnału radiowo-telewizyjnego podpisała umowę sprzedaży Emitela na rzecz Cordiant Digital.
Mimo odparcia podejrzeń o udział w „puczu" przez zakłócanie sygnału TVP spółka EmiTel nie chce wojować z telewizją publiczną, a pośrednio – z państwem.
Spółki, które przegrały konkurs na operatora nowych cyfrowych stacji naziemnych, chcą unieważnienia go.
Konkurent Emitelu przymierza się do odwołania od wyników konkursu, w którym Emitel wybrano na operatora nowego pakietu stacji naziemnej telewizji cyfrowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas