Aktualizacja: 29.04.2020 08:46 Publikacja: 29.04.2020 08:43
Foto: Materiały Prasowe
Roger Waters powiedział magazynowi „Rolling Stone”, że niedawno podjął rozmowy z byłymi kolegami z zespołu Pink Floyd - Davidem Gilmourem i Nickiem Masonem.
„Napisałem coś w rodzaju planu. Nie obejmował żadnej trasy koncertowej. Chodziło o to, czy możemy wydać zremasterowaną winylową wersję „The Animals” bez wywołania trzeciej wojny światowej. Zasugerowałem demokratyczne głosowania. Jest nas tylko trzech. Ale do głosowania nie doszło. Bóg jeden wie dlaczego”
The Animals to ostatni album z kolekcji Pink Floyd, który w ostatnich latach nie doczekał się wznowienia w formie zremasterowanej płyty winylowej. „Myślę, że w końcu to się stanie” - powiedział Mason w 2018 roku. - Ze wszystkich naszych albumów, które zostały ponownie wydane, ten najbardziej skorzystałby na przeróbce”.
Można się tylko domyślać, że sprawa łączy się z zapisem umowy na tantiemy, jaki przeforsował Waters przed premierą płyty w 1977 r. Zaproponował wtedy, że podział pieniędzy podyktowany zostanie liczbą skomponowanych utworów. Gdy koledzy się na to zgodzili – dopisał dwie króciutkie piosenki - otwierającą i zamykającą album część pierwszą i drugą „Pigs On The Wing”. Każda trwa ledwie minutę 25 sekund.
Kluczową kompozycją jest „Dogs”. Trwa ponad 17 minut, a złożyły się na nią fascynujące partie gitary solowej zagrane przez Davida Gilmoura, który był również kompozytorem. A i tak nieproporcjonalnie większą część pieniędzy zgarnął Waters. Nie przeszkadzało mu, że napisał teksty o pazerności i agresji społecznej.
Być może Gilmour i Mason domagają się teraz renegocjacji stawek.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
Dziś w warszawskiej Zachęcie Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a zarazem komisarz Pawilonu Polskiego w Wenecji, wręczyła nominacje zespołowi, który zwyciężył w konkursie na projekt przyszłorocznej wystawy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nowa, otwarta dla publiczności od dziś wystawa czasowa w Muzeum Historii Polski w Warszawie, upamiętnia 1000. rocznicę koronacji pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Po ogłoszeniu wyników Spotify za trzeci kwartał 2024 r. akcje streamingowego giganta poszybowały do blisko 480 dolarów, a współzałożyciele platformy w ostatnim czasie zarobili na sprzedaży akcji ponad 800 mln dolarów.
Charles Dumont komponował dla wielu artystów, ale w pamięci pozostanie jako autor piosenki „Non, je ne regrette rien” („Nie, nie żałuję niczego”) nierozerwalnie związanej z największą francuską gwiazdą Edith Piaf.
„Substancja” daje do myślenia, jak każda okrutna baśń.
Już po raz jedenasty w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego – najważniejsze cykliczne wydarzenie w Polsce poświęcone światowej sławy wirtuozowi fortepianu, wybitnemu kompozytorowi, mężowi stanu, politykowi, dyplomacie oraz jednemu z ojców polskiej niepodległości. Festiwal ma na celu popularyzację twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, zapewniając, by jego dorobek artystyczny zajmował należne mu miejsce w kanonach muzyki klasycznej, a jednocześnie pielęgnację pamięci o jego wiekopomnych dokonaniach na rzecz polskiej niepodległości.
Na scenie bywa zalotna, kusząca albo zimna. Zakochana albo mściwa. Elīna Garanča, jedna z największych artystek XXI wieku, wystąpi w piątek 15 listopada w Operze Narodowej podczas Festiwalu Eufonie.
Ariana Grande i Cynthia Erivo spotkały się, aby porozmawiać o wspólnym doświadczeniu, jakie przyniosła im praca nad filmem "Wicked". Wcieliły się w nim w główne role - Galindy i Elphaby.
Druga część „Jokera” będzie miała formę musicalu, co intryguje mnie jeszcze bardziej, zwłaszcza że występuje w niej Lady Gaga.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas