Aktualizacja: 29.04.2020 08:46 Publikacja: 29.04.2020 08:43
Foto: Materiały Prasowe
Roger Waters powiedział magazynowi „Rolling Stone”, że niedawno podjął rozmowy z byłymi kolegami z zespołu Pink Floyd - Davidem Gilmourem i Nickiem Masonem.
„Napisałem coś w rodzaju planu. Nie obejmował żadnej trasy koncertowej. Chodziło o to, czy możemy wydać zremasterowaną winylową wersję „The Animals” bez wywołania trzeciej wojny światowej. Zasugerowałem demokratyczne głosowania. Jest nas tylko trzech. Ale do głosowania nie doszło. Bóg jeden wie dlaczego”
The Animals to ostatni album z kolekcji Pink Floyd, który w ostatnich latach nie doczekał się wznowienia w formie zremasterowanej płyty winylowej. „Myślę, że w końcu to się stanie” - powiedział Mason w 2018 roku. - Ze wszystkich naszych albumów, które zostały ponownie wydane, ten najbardziej skorzystałby na przeróbce”.
Można się tylko domyślać, że sprawa łączy się z zapisem umowy na tantiemy, jaki przeforsował Waters przed premierą płyty w 1977 r. Zaproponował wtedy, że podział pieniędzy podyktowany zostanie liczbą skomponowanych utworów. Gdy koledzy się na to zgodzili – dopisał dwie króciutkie piosenki - otwierającą i zamykającą album część pierwszą i drugą „Pigs On The Wing”. Każda trwa ledwie minutę 25 sekund.
Kluczową kompozycją jest „Dogs”. Trwa ponad 17 minut, a złożyły się na nią fascynujące partie gitary solowej zagrane przez Davida Gilmoura, który był również kompozytorem. A i tak nieproporcjonalnie większą część pieniędzy zgarnął Waters. Nie przeszkadzało mu, że napisał teksty o pazerności i agresji społecznej.
Być może Gilmour i Mason domagają się teraz renegocjacji stawek.
Nowa, otwarta dla publiczności od dziś wystawa czasowa w Muzeum Historii Polski w Warszawie, upamiętnia 1000. rocznicę koronacji pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.
Zakończył się WspółKongres Kultury (7-9 listopada). Nie mógłby się odbyć za rządów Zjednoczonej Prawicy, ale też ujawnił zjawiska, które miały się już nie powtarzać.
- Pytanie, co w kulturze z sąsiadami mamy sobie do zaproponowania, jest bardzo ważne, trzeba na nie odpowiedzieć – mówi Robert Piaskowski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, w rozmowie o Festiwalu Eufonie, który w ośmiu miastach potrwa do 8 grudnia.
W dniach 7–9 odbędzie się współKongres Kultury, którego tematy wybrano w głosowaniu. Najwięcej głosów otrzymał panel „Jak zapobiegać nadużyciom władzy w instytucjach kultury?”.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Karolina Rozwód oświadcza, że została zmuszona do ustąpienia ze stanowiska dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej bezprawną groźbą.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Na scenie bywa zalotna, kusząca albo zimna. Zakochana albo mściwa. Elīna Garanča, jedna z największych artystek XXI wieku, wystąpi w piątek 15 listopada w Operze Narodowej podczas Festiwalu Eufonie.
Ariana Grande i Cynthia Erivo spotkały się, aby porozmawiać o wspólnym doświadczeniu, jakie przyniosła im praca nad filmem "Wicked". Wcieliły się w nim w główne role - Galindy i Elphaby.
Druga część „Jokera” będzie miała formę musicalu, co intryguje mnie jeszcze bardziej, zwłaszcza że występuje w niej Lady Gaga.
Jedyny plus mojej wizyty w TV Republika, to że cała sytuacja zainspirowała mnie do napisania piosenki pod tytułem „Tutsi i Hutu” - mówi Muniek Staszczyk, wokalista T.Love.
- Pytanie, co w kulturze z sąsiadami mamy sobie do zaproponowania, jest bardzo ważne, trzeba na nie odpowiedzieć – mówi Robert Piaskowski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, w rozmowie o Festiwalu Eufonie, który w ośmiu miastach potrwa do 8 grudnia.
Już po raz jedenasty w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego – najważniejsze cykliczne wydarzenie w Polsce poświęcone światowej sławy wirtuozowi fortepianu, wybitnemu kompozytorowi, mężowi stanu, politykowi, dyplomacie oraz jednemu z ojców polskiej niepodległości. Festiwal ma na celu popularyzację twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, zapewniając, by jego dorobek artystyczny zajmował należne mu miejsce w kanonach muzyki klasycznej, a jednocześnie pielęgnację pamięci o jego wiekopomnych dokonaniach na rzecz polskiej niepodległości.
Jacob Collier uznany przez fanów i krytyków za jednego z najbardziej utalentowanych młodych artystów wystąpi 14 listopada w łódzkiej Atlas Arenie.
Wprawdzie szczególnie prestiżową nagrodę jako osobowość roku zdobył kontratenor Jakub Józef Orliński, ale pozostałe Koryfeusze Muzyki Polskiej otrzymały na gali w Filharmonii Narodowej równie utalentowane kobiety.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas