„ziomSTORY” Club Zioma Janka

Blokowisko. Na podwórku jakich wiele stoją ławki. I jak wszędzie siedzą na nich młodzi ludzie, którzy nie wiedzą, co zrobić ze swoim wolnym czasem.

Publikacja: 29.10.2010 12:18

Łączą ich podobne przeżycia, scala bunt przeciwko rzeczywistości. Wiadomo – taki wiek. Do czasu, kiedy jednemu z nich zaimponowała twórcza działalność innej grupy...

To bohaterowie musicalu hiphopowego „ziomSTORY”. Historię będącą zapisem ich własnych doświadczeń opowiedzą publiczności gimnazjaliści z włochowskiego Clubu Zioma Janka. Premiera widowiska miała miejsce rok temu. Teraz na scenie Okęckiej Sali Widowiskowej staną w nowym składzie aktorskim.

– Tańczą, śpiewają, żonglują, jeżdżą na monocyklu, grają w zośkę – zdradza Beata Lasota, koordynatorka Clubu Zioma Janka. To w jej fantazji zrodził się pomysł połączenia umiejętności, jakie bywalcy placówki przy ul. Rybnickiej 25 zdobywali podczas klubowych spotkań. Jednych zafascynowały zajęcia taneczne breakdance i street dance. Inni spełniali się na warsztatach medialnych, streetartowych lub cyrkowych.

Połączeniem wszystkich talentów zajęła się Kamila Janaszek, reżyser przedstawienia. – Razem z młodzieżą stworzyła scenariusz, włączając do niego piosenki, jakie napisali sami wykonawcy – wyjaśnia Beata Lasota. – Pomagali pisać dialogi, przekładali pomysły reżyserki na język, jakim posługuje się grupa, tworzyli dekoracje. Muzycznego wsparcia udzielił nam raper EKS z Giżycka, a o oprawę muzyczną musicalu i przygotowanie wykonawców zadbał Jan Obrębowski. Ale bez praktycznego wsparcia ze strony Urzędu Dzielnicy Włochy nic by się nie udało.

Przesłaniem projektu jest zachęta do poszukania dla siebie pasji i przeciwstawienia jej nudzie. Twórcom i wykonawcom „ziomSTORY” już się udało, teraz zarażają rówieśników.

[i]„ziomSTORY” Club Zioma Janka, Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a, wstęp wolny, sobota (30.10), godz. 19.[/i]

Kultura
Podcast „Rzecz o książkach”: Zaczęło się od „Thorgala”. Twórczość Marcina Mortki
Materiał Promocyjny
Rośnie znaczenie magazynów energii dla systemu energetycznego i bezpieczeństwa kraju
Kultura
Podcast „Komisja Kultury”: Oscary 2025 podsumowanie – triumfy i kontrowersje
Kultura
Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora dla Teresy i Andrzeja Starmachów
Kultura
Krzysztof Warlikowski w Monachium i Katia, która chciała fruwać
Materiał Partnera
Kroki praktycznego wdrożenia i operowania projektem OZE w wymiarze lokalnym
Kultura
Kolejna afera w ministerstwie kultury. Czy wpłynie na kampanię prezydencką?
Materiał Promocyjny
Jak znaleźć nieruchomość w Warszawie i czy warto inwestować?