Na zachodzie plansze komiksowe cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów na równi z dziełami sztuki współczesnej. W Polsce zainteresowanie nimi także rośnie. Na listopadowej aukcji za oryginał okładki Papcia Chmiela zapłacono 75 tysięcy złotych. Była to dotychczas najdrożej sprzedana praca komiksowa w Polsce.
Na kwietniowej, szóstej Aukcji Komiksu i Ilustracji w DESA Unicum fani gatunku będą mogli zdobyć m.in. prace Henryka Jerzego Chmielewskiego, „Papcia Chmiela” (ceny wywoławcze 3-5 tys. zł), Janusza Christy (500 zł – 3,5 tys. zł.), Szarloty Pawel (1-5 tys. zł), Mieczysława Wiśniewskiego (2,4-3 tys. zł)
Czekają plansze z „Tytusa, Romka i A’Tomka”, najpopularniejszej serii komiksowej Papcia Chmiela, którą autor zaczął w 1957 od pamiętnego zdania „Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz. Nadaję ci imię Tusz de Zoo”. Najwyżej z nich została wyceniona kolorowa plansza „Tytus, Romek i A'Tomek”, księga VI – „Tytus olimpijczykiem” z 1971 roku.
Rzadkością na rynku antykwarycznym jest okładka do „Janosika” Jerzego Skarżyńskiego, wykonana w 1973 roku. Komiks o legendarnym zbójniku miał premierę razem z słynnym serialem Jerzego Passendorfa, a autorem scenariusza obydwu był Tadeusz Kwiatkowski.
Spory wybór plansz znajdą miłośnicy „Kajtka i Koko” oraz „Kajko i Kokosza” Janusza Christy, jednego z największych polskich twórców komiksu. Oprócz nich na licytację trafi dodatkowo projekt puzzli „Na dzikim Zachodzie z Kajkiem i Kokoszem”.