RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 10.11.2018 15:16 Publikacja: 09.11.2018 23:01
Grzegorz Otrębski jako młody Józef Piłsudski, jeszcze bez charakterystycznych późniejszych wąsów i brody TVP
Foto: fot. Andrzej Wencel
Odcinek jest specjalny, stanowi połączenie dwóch z całej 13-odcinkowej produkcji. Twórcy serialu chcą pokazać nieznany szerzej fragment życiorysu Józefa Piłsudskiego, kiedy kształtował się jego charakter.
– Józef Piłsudski jest postacią pomnikową, kultową. Niemal w każdym patriotycznym polskim domu jest jakaś pamiątka po Piłsudskim, ale często był prezentowany koturnowo – mówił na przedpremierowym pokazie szef TVP Jacek Kurski. – Jest natomiast luka w opowieściach o jego latach młodzieńczych i wczesnodorosłych i tę lukę wypełni nasz serial. „Ziuk” zostanie zrealizowany środkami odwołującymi się do masowej wyobraźni. Bardzo mnie cieszy, że opowiadamy o Piłsudskim pełnym sprzeczności, kontrowersji, trochę łotrzykowsko. Był człowiekiem nieoczywistym.
Zamek Królewski na Wawelu odwiedziło w 2024 roku 3 mln 80 tysięcy zwiedzających.
W duecie z krytykiem filmowym Marcinem Radomskim wybieramy najbardziej utalentowane młode gwiazdy Hollywood. Czy Timothée Chalamet, Zendaya, Paul Mescal, Anya Taylor-Joy lub Sydney Sweeney to przyszłość kina? Rozmawiamy o ich rolach, potencjale na celebrytów oraz oceniamy wybory zawodowe. Kto wygrywa w box office, a kto na festiwalach w Cannes i Wenecji?
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprasza na multimedialną wystawę Magdaleny Piekorz opisującą w technologii immersyjnej historię pałacu i jego ewolucję na przestrzeni wieków. Narracja: Krzysztof Wakuliński. Otwarcie 21 grudnia.
Mamy wspaniałe eksponaty z historii techniki, często unikatowe. Ale organizujemy także warsztaty edukacyjne dla rodzin, wydarzenia we wnętrzach i w plenerze, pokazy filmowe i różne spotkania – mówią Paweł Bąk, dyrektor Muzeum Gazowni Warszawskiej (MGW), i Paweł Grzech, przewodnik z MGW.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W piątek, 29 listopada 2024 roku, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz w przedstawicielami partnerów Programu spotkała się ze stypendystami i stypendystkami pomostowymi, by uroczyście złożyć na ich ręce certyfikaty otrzymania stypendium. Spotkanie prowadziła Joanna Jonczyk.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Okazuje się, że standardy uprawiania polityki są w Polsce dość elastyczne – wszystko zależy od tego, czy siedzi się w ławach rządowych, czy opozycyjnych.
Warner Bros Discovery, właściciel Grupy TVN, rozpoczął proces sprzedaży polskiej stacji telewizyjnej – dowiedziała się agencja Reutera.
Międzynarodowa koprodukcja Telewizji Polskiej, film animowany „Kapral Wojtek” w reżyserii Iaina Gardnera, znalazła się na oscarowej shortliście w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany. Jest oparta na prawdziwych wydarzeniach z czasów II wojny światowej.
Użytkownicy odbiorników radiofonicznych lub telewizyjnych zobowiązani są do wnoszenia opłat abonamentowych. Ich stawki określane są przez rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ile wyniesie abonament RTV w 2025 roku?
„Moje dzieci mnie oszukały" – powiedział w wywiadzie dla magazynu „Forbes” Zygmunt Solorz, jeden z najbogatszych Polaków, założyciel i właściciel Cyfrowego Polsatu. „Zobaczyłem, że są niegotowi i niewdzięczni” – dodał i zdradził, komu zamierza zostawić cały swój majątek.
Spółki prowadzące największe prywatne telewizje i sieci telefonii komórkowej znalazły się na liście firm chronionych przed przejęciami.
Amerykanie po raz pierwszy zareagowali na zapowiedź rządu Donalda Tuska dotyczącą wpisania stacji TVN i Polsat na listę firm strategicznych. Głos zabrał Departament Stanu USA.
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości pozew Michała Adamczyka przeciwko Telewizji Polskiej. Wnioskował on o uchylenie lub uznanie za nieważne bądź nieistniejące uchwał walnego zgromadzenia spółki - informuje branżowy serwis press.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas