Aktualizacja: 31.07.2015 23:28 Publikacja: 30.07.2015 21:06
Jan Kulczyk
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Obaj pochodzimy z Bydgoszczy, prawie z tej samej ulicy. Obaj studiowaliśmy na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, w którym osiedliśmy z rodzinami. Wreszcie doktoraty, które – znowu – obaj broniliśmy w 1975 roku. Pamiętasz, nieraz to wspominaliśmy. Wiele, wiele tych wspomnień...
Jak znaleźć odpowiednie słowa, gdy odchodzi jeden z najważniejszych Ludzi naszego prywatnego i zawodowego życia, niezawodny, lojalny, mądry mądrością, która jest początkiem wszelkiego dobra i dobrem najwyższym – jak nauczał Epikur.
Wiadomo, jak wyjątkowym czasem w historii Polski było ostatnie ćwierćwiecze. Poniekąd razem je budowaliśmy. Bez Ciebie, Janku, ta historia byłaby jednak zupełnie inna. Należałoby ją pisać od nowa.
Ponad połowa Polaków uważa, że Polska nie powinna przekazywać Ukrainie więcej broni - wynika z sondażu pracowni Opinia24.
Premier Donald Tusk zaznaczył w mediach społecznościowych, że „ani sondaże, ani podpowiedzi rozgorączkowanych komentatorów" nie będą miały wpływu na jego decyzje w sprawach Ukrainy.
Tuż przed wylotem do Paryża na spotkanie europejskich liderów premier Donald Tusk zdecydowanie wykluczył wysłanie polskich wojsk do Ukrainy. Przeciwne temu są również PiS i oczywiście Konfederacja. Z czego to wynika? I czy rzeczywiście chodzi o wybory prezydenckie?
Narodowy przewoźnik został oszukany na lotach do Taszkentu. Potwierdzenia przelewów za rejs okazały się fałszywe i nie sprawdzono, czy środki wpłynęły na konto. W tle polityczna presja na sprowadzanie Uzbeków do Polski, czyli afera wizowa i Collegium Humanum.
Premier Donald Tusk umył ręce, delegując sprawę deregulacji na pana prezesa Rafała Brzoskę. - Ogłosił coś o Bolesławie Chrobrym, błysk fleszy, i teraz, jestem przekonany, zapomni o tym programie na kolejne miesiące - tak były premier Mateusz Morawiecki skomentował sformułowaną podczas prezentacji gospodarczego programu rządu prośbę Donalda Tuska, by to prezes InPostu przygotował pakiet deregulacyjny.
Wśród nagrań kelnerów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" są zarejestrowane rozmowy m.in. byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, byłych premierów Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego czy biznesmenów - Jana Kulczyka, Michała Sołowowa, Romana Karkosika i Zbigniewa Jakubasa - donosi Onet. Według dziennikarzy portalu nieznanych dotąd nagrań "są dziesiątki, jeśli nie setki".
Od 2015 r. pojawiło się siedem nieznanych prokuraturze i służbom taśm.
Moi przyjaciele z KOR, którzy później założyli Unię Demokratyczną, to są same rozczarowania. Ci ludzie tak łatwo weszli w buty nowej oligarchii. Ustawili się w roli establishmentu, który patrzy z pogardą na wszystkich innych.
Gdyby Jan Kulczyk żył, nie czułby się dziś zapewne szczególnie komfortowo.
Były premier i szef SLD Leszek Miller był gościem programu #RZECZoPOLITYCE. – Antoni Macierewicz jest na dobrej drodze do tego żeby był uważany za polityka niepoważnego, z którym nie ma sensu rozmawiać.
Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Grupiński skomentowali doniesienia o rozmowie Pawła Grasia z Janem Kulczykiem. Biznesmen miał oferować interwencję w sprawie atakującego rząd "Faktu".
TV Republika opublikowała nowe fragmenty nielegalnie nagranej rozmowy między Janem Kulczykiem a ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Biznesmen rozmawia z szefem dyplomacji m.in. o energetyce.
„Hymn o miłości" św. Pawła odśpiewany przez aktorkę Beatę Rybotycką wybrzmiał na początku ceremonii pogrzebowej Jana Kulczyka, biznesmena i filantropa, od lat najbogatszego Polaka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas