Satelita zbudowany przez polskich studentów nadaje z kosmosu

Sukcesem zakończył się start rakiety Falcon 9, na pokładzie której wyniesiony został w kosmos satelita zbudowany przez studentów Politechniki Warszawskiej PW-Sat2. Pierwsze dane zostały już przekazane na Ziemię.

Aktualizacja: 04.12.2018 10:09 Publikacja: 04.12.2018 09:18

Satelita zbudowany przez polskich studentów nadaje z kosmosu

Foto: SpaceX

Czwarty polski satelita rozpoczął realizację swojej misji. Pierwsze sygnały wysłane z kosmosu z tego urządzenia zostały już odebrane przez radioamatorów w USA. Jednak najważniejszym zadaniem misji jest przetestowanie żagla deorbitacyjnego, który może pomóc w rozwiązanie problemu coraz większej ilości śmieci w kosmosie.

Projekt realizowany przez Studenckie Koło Astronautyczne (SKA) Politechniki Warszawskiej przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa wspierają m.in. gliwickie firmy technologiczne Future Processing i FP Instruments, które w ramach konsorcjum FP Space realizujące własny program budowy satelity Intuition-1.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Kosmos
Niezwykłe zjawisko na niebie już 28 lutego. Następne takie dopiero za 136 lat
Kosmos
SpaceX ostrzega: Nie należy dotykać szczątków rakiety kosmicznej
Kosmos
Kolejny tajemniczy obiekt znaleziony na terytorium Polski. „Zbiornik Falcona 9”
Kosmos
Jak duże jest zagrożenie, że asteroida 2024 YR4 uderzy w Ziemię?
Kosmos
Tajemniczy obiekt spadł na terytorium Polski. Ma związek z rozbłyskami na niebie?