Aktualizacja: 22.01.2025 05:15 Publikacja: 27.06.2024 17:02
Mikołaj Pawlak do historii swego niedawnego urzędu jak krezus i sybaryta
Foto: PAP/Albert Zawada
Nie jest ładnie kopać leżących, ale czasem trzeba się wypowiedzieć w sprawie ewidentnie przekroczeń prawa i złych obyczajów. Bo o takich mowa, kiedy się czyta raport NIK o kontroli w biurze rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka. Skandali wielkich tu nie ma, ale nie ma też wielkich pieniędzy. Nie ma wielkiego Bizancjum, jest małe. Bo i budżet niewielki. Raptem 18 mln zł. Ale gdyby był większy? Kto wie.
To co naprawdę bulwersuje, to przepaść pomiędzy misją urzędu, którym zarządzał Mikołaj Pawlak, a sposobem wydawania pieniędzy. Bowiem Pawlak miał być rzecznikiem najsłabszych. Pieniądze, którymi dysponował, miały wspierać dzieci. Każdą złotówkę z tego niewielkiego mieszka, jakim dysponował, miał przeznaczać w interesie najbardziej bezbronnych.
Koalicja Obywatelska i sztab Rafała Trzaskowskiego liczą na to, że umawiając go na obiad z Zenkiem Martyniukiem, przyciągną małomiasteczkowy elektorat. Niesłusznie.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Jak zapowiedział w wywiadzie inaugurującym działanie Kanału Zero, tak zrobił. Krzysztof Stanowski rozpoczął swój najnowszy happening - i wystartuje w wyborach prezydenckich.
Nowo zaprzysiężony prezydent USA w pierwszej kadencji zrobił wiele dla Polski, a i teraz może okazać się dla nas lepszym partnerem i gwarantem bezpieczeństwa, niż się spodziewamy. Utrzymanie dobrych relacji Polski z USA jest w naszym żywotnym interesie.
Donald Trump chce znów nadać imię swojego partyjnego kolegi, Williama McKinleya, byłego prezydenta USA, najwyższej górze Ameryki Północnej. Tradycje rdzennych mieszkańców Alaski się dla niego nie liczą.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Oczywiście dobrze by było, żeby każda taka afera, jak ta z Mateuszem Morawieckim w Waszyngtonie niewpuszczonym na zaprzysiężenie Donalda Trumpa, nas czegoś uczyła. Ale niestety my nie chcemy się wcale uczyć na błędach, bo wojna polityczna już dawno stała się dla nas ważniejsza od prawdy.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Rzecznik Praw Obywatelskich złożył skargę nadzwyczajną w sprawie mężczyzny, któremu sąd nakazał spłacić pożyczkę wraz z odsetkami, zaciągniętą na jego dane, lecz bez jego wiedzy przez żonę.
Popularność środków pomagających zmniejszyć wagę ujawnia się również w branży mody. Na problem zwracają uwagę eksperci, którzy przeanalizowali to zjawisko. Dane pokazują, że opanowało ono pokazy czołowych marek modowych.
Do końca lutego można pozyskać dotacje na wprowadzanie innowacyjnych sposobów organizacji pracy, w tym elastycznych form zatrudnienia, zarządzania różnorodnością i pracy zdalnej.
Alvin Gajadhur, doradca społeczny Prezydenta RP, a także były minister infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego i były główny inspektor transportu drogowego, usłyszał w poniedziałek zarzuty bezprawnego udostępnienia wiadomości służbowych.
Australijska marka Ugg, producent popularnych na całym świecie butów dla kobiet, znalazła się w trudnym położeniu. Osiągnęła globalną popularność, ale przegrana w sporze z amerykańskim koncernem odzieżowym może zakończyć się utratą prawa do posługiwania się używaną dotąd nazwą.
Umawiasz się z kimś, a ta osoba w ostatniej chwili odwołuje spotkanie. Organizujesz domówkę i na 10 potwierdzonych osób przychodzą trzy. Pracujesz w usługach, masz „okienko” i czekasz dwie godziny na klientkę, która odwołuje wizytę na pięć minut przed umówioną godziną. W języku angielskim takie zachowania określane są mianem „flaping”. Zdaniem „The Guardian” stają się one coraz częstsze.
W dzisiejszych czasach dzielimy się swoimi sukcesami w internecie. To takie niefińskie. Kiedy dostałam pracę, poinformowałam o tym tylko najbliższych – mówi Laura Santoo, lektorka języka fińskiego na Uniwersytecie Gdańskim, która od ośmiu lat mieszka w Polsce.
Zdaniem ekspertów rok 2025 minie nam pod znakiem zjawiska, które nazwano „terapeutycznym lenistwem”. Na czym polega ten zyskujący popularność trend, który łączy generacje – od pokolenia Z przez milenialsów po pokolenie X?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas