Aktualizacja: 18.03.2015 09:21 Publikacja: 18.03.2015 08:43
Foto: Bloomberg
Zaskakująco mocny finał wtorkowych notowań w Warszawie, podczas gdy na innych parkietach Starego Kontynentu dominował kolor czerwony, wskazał na spore niezdecydowanie panujące na rynkach kapitałowych odnośnie dalszej koniunktury. Niewielkie obroty na GPW (755 mln zł) były kolejny sygnałem, że gracze wstrzymują się od zawierania transakcji czekając, co będzie dalej. Ważnym sygnałem dla nich będzie z pewnością komunikat z kończącego się dzisiaj, już po zamknięciu handlu w Warszawie, posiedzenia amerykańskiego Fedu, na którym mogą zapaść decyzje odnośnie rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych za oceanem. Wyższe oprocentowanie amerykańskich papierów dłużnych mogłoby „odessać" część kapitałów z rynków wschodzących. Pozostawienie stóp przez jeszcze dłuższy czas na obecnym niskim poziomie dawałoby nadzieję na zwyżki na giełdach, w tym emerging markets.
Po pierwszych ukraińskich atakach amerykańskimi rakietami ATACMS rosyjscy inwestorzy rzucili się wyprzedawać akcje. W kilka godzin rosyjskie firmy na giełdzie w Moskwie straciły na wartości ponad 2 mld dol. Rubel jest najtańszy od 13 miesięcy.
WIG20 zaczął dzień na plusie. Czy bykom starczy determinacji do końca notowań?
Wydaje się, że we wtorek argumenty fundamentalne zostały przysłonięte ryzykiem zaognienia konfliktu za naszą wschodnią granicą.
Europejski regulator chce, aby od 11 października 2027 r. giełdy Starego Kontynentu skróciły czas rozliczania transakcji o jeden dzień. Zmiany miałyby także objąć GPW.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Zamiast oczekiwanego odreagowania po piątkowej wyprzedaży indeksy w Warszawie pogłębiły korektę. Wśród największych firm najchętniej pozbywano się akcji Pekao, JSW i Allegro.
Ani warszawska GPW, ani inne giełdy w Europie nie wystraszyły się zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze reakcje.
Przewoźnicy apelują do Ministerstwa Finansów o racjonalizację kontroli pociągów na polsko-ukraińskiej granicy.
W Małaszewiczach pojawili się nie widziani wcześniej klienci z Rumunii. Czy to szansa dla polskich portów i operatorów intermodalnych?
Mały popyt na przewozy i gęstniejąca konkurencja utrudnią restrukturyzację PKP Cargo, która musi zwiększyć efektywność działania.
Klienci Aliora zgłaszali problemy z korzystaniem z usług banku. Nie działała strona internetowa, strona logowania do bankowości elektronicznej czy aplikacja mobilna. Bank potwierdził problemy, informując o pracach na portalu Facebook.
IV kwartał pod względem IPO był lepszy niż wcześniejszy, ale na prawdziwy boom trzeba będzie jeszcze poczekać – uważają eksperci PwC.
Spadki cen akcji Żabki, a wcześniej Allegro, pokazują, że polska giełda nie ceni zbytnio spółek handlowych.
Zapełnia się mapa intermodalnych terminali kolejowych. Loconi rozbudowało obiekt w Radomsku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas