Aktualizacja: 05.11.2024 05:13 Publikacja: 25.03.2023 15:27
Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda
Foto: PAP
Unijna komisarz Elisa Ferreira, odpowiedzialna za politykę spójności, potwierdza to, o czym Rzeczpospolita donosiła już kilka miesięcy temu. Płatności z tytułu funduszy UE na lata 2021-2027 dla Polski, przeznaczone na rozliczenie faktur za zrealizowane projekty, zostały wstrzymane.
Komisarz wyjaśniała, że na razie żadne pieniądze dla Polski nie przepadły, ale blokada wypłat będzie utrzymana do czasu, aż spełnione zostaną warunki horyzontalne w zakresie przestrzegania praw podstawowych.
Coraz więcej dzieci i nastolatków ma problemy natury psychicznej. Niestety wciąż brakuje miejsc i specjalistów, którzy mogą zapewnić im właściwe wsparcie. Z pomocą przychodzą Fundusze Europejskie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Polska nie chce centralizacji unijnej polityki spójności. Również europejskie regiony są oburzone planem Ursuli von der Leyen. Obawiają się marginalizacji.
Ursula von der Leyen szykuje niekorzystną dla Polski rewolucję budżetową — dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Będzie się musiał z nią zmierzyć polski komisarz.
Odbudowa po powodzi będzie kosztować budżet w tym roku 0,5 proc. PKB – mówią eksperci.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Pomimo wielu pozytywnych zmian w infrastrukturze drogowej, jakie zaszły w Polsce na przestrzeni ostatnich 20 lat, wciąż pewnym wyzwaniem pozostaje domknięcie sieci połączeń drogowych oraz niewystarczający poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego środki z Funduszy Europejskich z perspektywy finansowej 2021-2027 wciąż wspierają poprawę jakości dróg oraz bezpieczeństwa na drogach. Głównym motorem zmian jest program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
Od tygodni Kamala Harris i Donald Trump szli łeb w łeb. Do końca walczyli o poparcie w kilku stanach i głosy kilku kluczowych dla wyników grup społecznych i etnicznych.
Mocne strony Kamali Harris to przede wszystkim przewidywalność i spokój społeczny. Transakcyjny Donald Trump niesie nadzieję dla rynku, ale może również stać się czarnym aniołem chaosu.
Wybory prezydenckie w USA mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo Polski. Choć polityka zagraniczna nie jest priorytetem dla amerykańskich wyborców, to ich decyzje będą wpływać na stabilność naszego regionu. Polska, by zachować bezpieczeństwo, musi budować własną siłę.
Kwestionowanie wyniku wyborów przez jednego z kandydatów jest nagminne, ale to nie przekłada się na system polityczny – mówi dr hab. Jarosław Szczepański, ekspert w dziedzinie amerykańskiego systemu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego.
Podlaskie gminy, w których liczba ludności nie przekracza 15 tys. osób mogą ubiegać się o wsparcie z działania 2.9 programu regionalnego. Wnioski ws. dotacji na poprawę jakości wody, lepszą jej dostępność oraz mniejsze zużycie będą przyjmowane do 10 grudnia.
Przekazanie okupowanych terenów Ukrainy Rosji, rezygnacja z rozszerzenia NATO, zmiana władz w Kijowie. Tego Rosjanie oczekują od Donalda Trumpa – mówi „Rzeczpospolitej” Lew Gudkow, dyrektor ds. naukowych rosyjskiego Centrum Lewady uznawanego przez władze za „agenta zagranicznego”.
Studentów college'ów w siedmiu stanach wahających się poproszono o wskazanie ich preferencji w zbliżających się wyborach prezydenckich. Najnowszy sondaż Generation Lab.
Jeśli Kamala Harris zostanie prezydentką USA, spotkanie z nią będzie miał Rafał Trzaskowski. Jeśli Donald Trump wróci do Białego Domu, Andrzej Duda zaaranżuje spotkanie z kandydatem PiS. Jak wynik wyborów prezydenckich w USA wpłynie na polską politykę?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas