Aktualizacja: 06.11.2024 01:05 Publikacja: 14.12.2022 09:30
Zhao Changpeng, prezes giełdy Binance
Foto: Bloomberg
Szef i założyciel Binance, znany jako CZ, w swojej nocie napisał, że branża aktywów cyfrowych znajduje się w historycznym momencie. Zapewnił, że giełda jest w dobrej sytuacji finansowej i przetrwa każdą „zimę”, jak określa się załamanie na tym rynku.
CZ dodał, że na skutek bankructwa konkurencyjnej giełdy FTX jego firma znalazła się pod lupą i pojawiły się trudne pytania.
Brytyjskie media donoszą o niełatwej decyzji, którą miał niedawno podjąć król Karol III. Chodzi o odcięcie od funduszy królewskich księcia Andrzeja. Jak podaje prasa, finalna decyzja już zapadła i dotyczy m.in. kosztów ochrony księcia.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Zachowanie giełd, notowania dolara, bitcoina oraz złota jak dotąd wskazywały, że inwestorzy spodziewają się zwycięstwa Donalda Trumpa. W ostatnich dniach nieco zwątpili jednak w swoją strategię.
Biały Dom po raz pierwszy ukarał szwajcarskich prawników za pranie rosyjskich pieniędzy. Proceder jest w tym „neutralnym” kraju powszechny i dający dobrze zarobić.
Inwestycje w infrastrukturę, przemysł, energetykę, w tym w OZE, ale też PPK i być może atom znalazły się na celowniku nowych władz Polskiego Funduszu Rozwoju. Do końca roku powinien się zakończyć przegląd jego portfela inwestycyjnego.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
G7 znalazła sposób na wsparcie Ukrainy na koszt Rosji. Członkowie G7 pożyczą Ukrainie łącznie 50 mld dol., które będą zabezpieczone zyskami pochodzącymi z zamrożonych rosyjskich aktywów państwowych. Wypłata jeszcze w 2024 r.
Changpeng Zhao, były prezes i założyciel Binance, został skazany na cztery miesiące więzienia po przyznaniu się do winy za naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących prania pieniędzy na największej na świecie giełdzie kryptowalut.
Giełda kryptowalut Binance od 31 stycznia nie będzie już umożliwiać użycia rubli w transakcjach typu P2P (przy przekazywaniu środków pomiędzy osobami fizycznymi). Handel ma zostać przeniesiony na spółkę CommEX, która kupiła rosyjski biznes Binance.
Prawnicy byłego dyrektora generalnego Binance, Changpenga Zhao, wzywają amerykańskiego sędziego do odrzucenia wniosku Departamentu Sprawiedliwości o zakazanie mu powrotu do domu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do czasu wyroku za naruszenie wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Binance zapłaci ponad 4,3 mld dol. kar, ale zdołała wybronić swój biznes.
Giełda kryptowalut Binance poinformowała, że sprzeda swój rosyjski biznes nowo uruchomionej giełdzie CommEX. Giełda jest jedną z ostatnich spółek, która wycofała się z Rosji od czasu rozpoczęcia przez ten kraj wojny z Ukrainą.
Zapisy czatów z udziałem wysokiej rangi menedżerów największej giełdy kryptowalutowej świata pokazują szokujące kulisy jej funkcjonowania.
Grupa amerykańskich senatorów, reprezentujących obie główne partie, wezwała giełdę kryptowalutową Binance, by przedstawiła szczegółowe informacje dotyczące swojej działalności biznesowej. Miałaby ona odpowiedzieć w ten sposób na oskarżenia mówiące, że jest „centrum nielegalnej działalności”.
Jedna z największych giełd kryptowalut, Binance, zamknie dostęp do swoich usług użytkownikom z Rosji, którzy posiadają aktywa o wartości 10 tysięcy euro i więcej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas