Aktualizacja: 14.11.2024 19:16 Publikacja: 19.07.2022 13:36
Foto: AdobeStock
Euro umacnia się dzisiaj wobec dolara o około 1 proc. i główna para walutowa jest już wyraźnie powyżej 1,02. Pojawiają się bowiem plotki, że EBC podniesienie stopy procentowe nawet o 50 pkt bazowych.
„Euro jest dziś jedną z najlepiej radzących sobie głównych walut. Wspólna waluta skoczyła po tym, jak pojawiły się doniesienia medialne sugerujące, że EBC może wyjść z obszaru ujemnych stóp już w tym tygodniu. Agencja Reuters podała, że członkowie EBC dyskutują nad tym, czy podwyższyć stopę procentową o 25 czy 50 punktów bazowych podczas spotkania w tym tygodniu (czwartek). W przypadku tej drugiej opcji stopa depozytowa EBC wzrosłaby z obecnego poziomu -0,50 proc. do 0,00 proc. Rynki pieniężne wyceniają obecnie 60 proc. szans na ruch o 50 punktów bazowych. Należy jednak zauważyć, że Reuters zasygnalizował, że rozmowy są prowadzone, a nie, że decyzja została podjęta. Biorąc pod uwagę historyczną gołębią postawę EBC, szanse na to, że EBC pozostanie przy podwyżce o 25 punktów bazowych pozostają wysokie” – wskazują analitycy XTB.
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
W dniu ogłoszenia zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich majątki dziesięciu najbogatszych potentatów biznesowych na Ziemi urosły łącznie o 64 mld dol. Do końca tygodnia jeszcze trochę się powiększyły.
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
Jak na wyniki wyborów reagują rynki finansowe w USA i na świecie? Jak komentują to analitycy i eksperci? Najnowsze informacje i opinie śledzimy w naszej relacji na żywo.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Brytyjskie media donoszą o niełatwej decyzji, którą miał niedawno podjąć król Karol III. Chodzi o odcięcie od funduszy królewskich księcia Andrzeja. Jak podaje prasa, finalna decyzja już zapadła i dotyczy m.in. kosztów ochrony księcia.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Złoty pozostaje pod wpływem dolara. Czy zmienią to dzisiejsze dane o PKB z Polski?
Kurs głównej pary walutowej zniżkuje w środowe popołudnie o 0,5 proc., szukając dna w kilkutygodniowym trendzie. Bitcoin zaś bije kolejne rekordy.
Rośnie presja na szefową Banku Rosji. Kreml, który co trzeci rubel wydaje na swoją wojnę, pilnie potrzebuje pieniędzy. Dodruk pomoże zasypać rublami dziurę budżetową.
Nie widać końca przeceny krajowej waluty. W efekcie za dolara trzeba płacić najwięcej od blisko siedmiu miesięcy.
Rosyjski reżim zdecydował, że dolary nie są obywatelom federacji do niczego potrzebne. Zamiast nich powinni uwierzyć w ruble i kupować państwowe papiery dłużne. Sami Rosjanie wiedzą jednak swoje i polują na dolary na czarnym rynku.
Umacniający się dolar nie pozwala odetchnąć polskiej walucie, która kontynuuje przecenę.
Na rynku walut nadal utrzymuje się podwyższona zmienność. W piątek dolar znów rośnie w siłę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas