Dokumenty DOC LAB POLAND w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Dziś, w czasie 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, rozpocznie się II sesja programu dla profesjonalnych dokumentalistów DOC LAB POLAND.

Publikacja: 30.05.2016 16:13

Dokumenty DOC LAB POLAND w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Foto: fot. DOC LAB POLAND

Uczestnicy programu zaprezentują aż 19 projektów. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone – pula nagród wynosi aż 70 000 zł. Oprócz prezentacji zaplanowane są także spotkania z ekspertami branży filmowej i międzynarodowy market koprodukcyjny, w którym weźmie udział 40-50 firm produkcyjnych z Polski i zagranicy.

 

Pełna lista projektów biorących udział w prezentacjach DOCS TO START:

 

„Bieg”, reżyseria: Kacper Lisowski, produkcja: Krzysztof Szpetmański, Iron Films

Historia Jerzego Go´rskiego - narkomana z czternastoletnim stażem, a później mistrza świata w triathloniena dystansie Double Ironman.

„Boyleska”, reżyseria: Bogna Kowalczyk, produkcja: Tomasz Morawski, Boffo

Była gwiazda peerelowskiej sceny Drag Queen – Madame Lula (75 lat) próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie bojleski.

„Furia”, reżyseria: Krzysztof Kasior, produkcja: Agata Sikora, Spirala Film Agata Sikora

Ola przypadkowo trafiła na trening do sekcji MMA (walki w klatce). W ciągu roku pokonała wszystkie utytułowane zawodniczki w Polsce. Teraz jedzie podbić Las Vegas.

„Miss Holocaust”, reżyseria: Michalina Musielak, produkcja: Karolina Galuba i Małgorzata Małysa, FuriaFilm

Mieszkańców domu dla Ocalałych z Holokaustu w Hajfie łączy wspólna historia, wspomnienie strachu, głodu i śmierci. Judith Rosenzweig szuka okazji, żeby o tym opowiadać i przestrzegać. Nawet tak absurdalnych, jak konkurs piękności dla Ocalałych z Holokaustu.

„Misja”, reżyseria: Monika Krupa, produkcja: Dorota Mandziara, Trzy Film

Opowieść o polskim egiptologu, który stoi u progu dokonania wielkiego odkrycia. Bohater „Misji” jest z jednej strony poszukiwaczem skarbów i naukowcem, a z drugiej zakochanym od 45 lat mężem, piszącym romantyczne wiersze do żony.

„Moody”, reżyseria: Karolina Karwan i Tomasz Ratter, produkcja: Studio Munka

Baśniowa opowieść o kameralnym świecie dwójki ludzi którzy utknęli na rajskiej wyspie i są skazani tylko na siebie. Poza nimi na wyspie mieszkają tylko dwa koty, kura i duchy.

„Blizny”, reżyseria: Agnieszka Zwiefka, produkcja: Agnieszka Zwiefka, Stefano Strocchi, Chilli Productions, Boekamp & Kriegsheim

Vetrichelvi jest byłą bojowniczką Tamilskich Tygrysów. Po 18 latach walki, przegranej wojnie i latach w więzieniu, rusza na kolejną misję – odnaleźć swoje towarzyszki, opisać ich historie i stanąć twarzą w twarz z bliznami pozostawionymi przez wojnę.

„Selfie with God”, reżyseria: Łukasz Konopa, produkcja: Sasha Harari, Anna Kardaszewska, Aleksandra Leszczyńska, Last Moment Production, Heymann Brothers Films

Joza urodził w latach ‘40 Wałbrzychu. Teraz pracuje jako przewodnik w Jerozolimie. Choroba sprawia, że sam zaczyna zadawać sobie egzystencjalne pytania, na które odpowiedzi szukają turyści, których oprowadza.

„Studium Chaosu czyli traktat o Krzysztofie Niemczyku”, reżyseria: Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel, produkcja: Marika Kuźmicz, Arton Foundation

Historia Krzysztofa Niemczyka – aktora, performera, o którym Tadeusz Kantor powiedział kiedyś: „Nie myślcie, że jakiekolwiek społeczeństwo byłoby zdolne go zaakceptować”.

„Trucking Girl”, reżyseria: Edyta Wróblewska, produkcja: Stanisław Zaborowski, Silver Frame

Iwona – była miss piękności, od 4 lat pracująca jako kierowca tira – wyrusza do libańskiego obozu dla uchodźców z pomocą humanitarną. Czy podczas tej podróży lepiej zrozumie sama siebie?

„Wolta”, reżyseria: Monika Kotecka, Karolina Poryzała, produkcja: Agnieszka Wasiak, LAVA Films

Zawodniczki klubu sportowego UKS Volteo podejmują się walki o stworzenie narodowej drużyny woltyżerskiej. Trzy dziewczyny w różnym wieku nie zdają sobie sprawy jak wiele muszą poświęcić w walce o sukces.

Pełna lista projektów biorących udział w prezentacjach DOCS TO GO! :

„Artur”, reżyseria: Wiktoria Szymańska, produkcja Maria Krauss, Joanna Plesnar, Plesnar & Krauss Films

Artur żyje na ulicy, jest bezdomny z wyboru. Mówi o sobie „cofnięty w rozwoju“, ale to świat wydaje się nie nadążać za nim. Poznajemy z nim zakamarki Warszawy, jakiej nie znamy.

„Graniczne cięcie”, reżyseria: Igor Chojna, produkcja: Mariusz Włodarski, Michaela Pňačeková, Gunter Hanfgarn, Lava Films, Hanfgarn & Ufer, Sireal Films

Osinów Dolny, wieś przy niemieckiej granicy, ma najwyższy odsetek fryzjerów na świecie -dzięki rzeszom Niemców szukających tanich usług. W fotelu fryzjerskim najstarsi goście snują opowieści o czasach młodości.

„Koncert na dwoje” reżyseria: Tomasz Drozdowicz, produkcja: Beata Hyczko, Studio Filmowe Autograf

Dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk wraz z żoną Ewą tworzą szczególny związek. Skupiony bez reszty na swoich partyturach, charyzmatyczny maestro w sprawach codziennych jest całkowicie bezradny bez pomocy żony.

„Over the Limit”, reżyseria: Marta Prus, produkcja: Maciej Kubicki, Anna Kępińska, Telemark

Rosyjska gimnastyczka Margarita Mamun, wraz z dwiema koleżankami, staje przed olimpijską szansą. Dla Margarity to ostatnia szansa na udział w Olimpiadzie, ponieważ kończy w tym roku karierę.

„Miłość bezwarunkowa”, reżyseria: Rafał Łysak, produkcja: Jacek Bławut, Victoria Ogneva, Jacek Bławut Film Production

Czy porozumienie między 80-letnią słuchaczka radia Maryja i jej wnukiem gejem jest możliwe? Dokument pokazuje jak obie strony, próbują zrozumieć siebie nawzajem i nie przestają się kochać.

„Najbrzydszy samochód świata”, reżyseria i produkcja: Grzegorz Szczepaniak, Wydawnictwo Fonograficzne ANAGRAM

70-letni Bogdan, nie ma nic oprócz 51-letniego wartburga, zwycięzcy konkursu na Najbrzydszy Samochód Polski 2015 oraz nikogo prócz 94-letniej matki Kazimiery. Wyrusza z nią do miejsca, z którego została przymusowo zabrana do pracy podczas wojny.

„Sztuka zrozumienia”, reżyseria: Matej Bobrik, produkcja: Agnieszka Dziedzic, Agnieszka Skalska, Koi Studio

Kilkanaścioro Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu w Tokio. Mają po kilkanaście lat, nie umieją wymówić słowa „kiełbasa“, ale już za rok muszą wystawić „Męczeństwo Piotra Oheya“ Sławomira Mrożka.

„Wieś pływających krów”, reżyseria produkcja: Katarzyna Trzaska, ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski

Trójka eko-hippisów z Berlina spędza wakacje w polskiej wiosce na dalekim Podlasiu. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni niż jacykolwiek obcokrajowcy widziani na żywo czy w telewizji.

Szczegółowe informacje na www.doclab.pl

 

Film
Gwiazda o polskich korzeniach na wyspie Bergmana i program Anji Rubik
Film
Arkadiusz Jakubik: Zagram Jacka Kuronia. To będzie opowieść o wielkiej miłości
Film
Leszek Kopeć nie żyje. Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej miał 73 lata
Film
Powstaje nowy Bond. Znamy aktorów typowanych na agenta 007
Film
Mają być dwie nowe „Lalki”. Netflix miał pomysł przed TVP