Aktualizacja: 20.01.2025 19:48 Publikacja: 29.06.2022 15:07
Jens Stoltenberg
Foto: AFP
- Wojna na Ukrainie wstrząsnęła pokojem w Europie i wytworzyła największy kryzys bezpieczeństwa w Europie od zakończenia II wojny światowej. NATO zareagowało w sposób silny i zjednoczony. Zaś przywództwo i odwaga prezydenta Wołodymyra Zełenskiego są inspiracją dla nas wszystkich - mówił Stoltenberg.
- Prezydent Zełenski powiedział jasno, że Ukraina liczy na nasze ciągłe wsparcie. Nasze przesłanie dla niego było równie jasne: Ukraina może na nas lizyć tak długo, jak długo będzie to konieczne. Dziś liderzy uzgodnili wzmocnienie naszego wsparcia poprzez przyjęcie szeroko zakrojonego pakietu wsparcia dla Ukrainy: zawiera on paliwo, systemy komunikacji, zasoby medyczne, wyposażenie osobiste, wykrywacze min, sprzęt do zagłuszania systemów przeciwnika, drony oraz inne systemy przeciwlotnicze i przeciwpancerne. Pomożemy Ukrainie przejść z czasem z systemu sowieckiego na natowski. Będziemy zwiększać interoperacyjność. To wszystko pokazuje nasze zaangażowanie na rzecz przyszłości Ukrainy i to, że zobowiązanie to jest nienaruszalne. Silna, niepodległa Ukraina jest kluczowa dla stabilności w całym obszarze euroatlantyckim - kontynuował.
To minister edukacji Izraela Joaw Kisz przyjedzie do Polski na 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Potwierdziły się nieoficjalne informacje – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
W przededniu zaprzysiężenia Donalda Trumpa najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, który w administracji Trumpa ma stanąć na czele Departamentu Efektywności Rządu, spotkał się z wiceprezydentem Chin Hanem Zhengiem.
- Porozumienie Ukrainy z Wielką Brytanią nie ma dla nas większego znaczenia - oświadczyła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa, komentując podpisanie przez Londyn i Kijów umowy o stuletnim partnerstwie.
Annalena Baerbock, polityk niemieckich Zielonych, w rozmowie z „Politico” skrytykowała własny rząd za brak zdecydowania w sprawie pomocy dla Ukrainy. Niemcy czekają w lutym przedterminowe wybory parlamentarne.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Pod koniec grudnia kilku rosyjskich dyplomatów dołączyło do publicznej wycieczki po izbach zamkniętego dla nich brytyjskiego parlamentu, a następnie odłączyło się, aby wejść do części Izby Lordów. Incydent opisuje dziennik "The Guardian".
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
- Bóg uratował moje życie, aby powierzyć mi misję przywrócenia wielkości Ameryki - powiedział Donald Trump w chwilę po zaprzysiężeniu na 47. prezydenta USA. To oznacza, że nic już nie powstrzyma jego rewolucji.
Spotkanie Rafała Trzaskowskiego z muzykiem disco polo jest obarczone ryzykiem nieautentyczności. Sztuką jest ograniczenie mobilizacji przeciwko sobie, czego nie potrafił sztab Bronisława Komorowskiego – mówi politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraińcy informują, że w okupowanym obwodzie ługańskim Rosjanie konfiskują mieszkania niepełnosprawnym, którzy nie przyjęli rosyjskiego obywatelstwa.
Prezydent-elekt Donald Trump podpisze dekret ogłaszający krajowy stan zagrożenia energetycznego mający na celu zwiększenie wydobycia ropy i gazu w USA oraz obniżenie kosztów dla amerykańskich konsumentów – informuje agencję Reutersa jeden z urzędników nowej administracji w Białym Domu.
Jesteśmy u zarania nowej fantastycznej ery naszego kraju. Fala zmian przepływa przez kraj - mówił w wystąpieniu po zaprzysiężeniu na 47. prezydenta USA Donald Trump.
Donald Trump od dawna zapowiada, że będzie ścigał osoby, które były i są jego wrogami politycznymi. Biden próbuje wyprzedzić ewentualny ruch Trumpa, zapewniając bezpieczeństwo osobom, które mogłyby mieć problemy prawne – tłumaczy prof. Michał Urbańczyk, prawnik i amerykanista.
Niemcy są pełni obaw związanych z drugą prezydenturą Donalda Trumpa. Nie zapomnieli, że w czasie pierwszej kadencji domagał się większych wydatków na obronność i nie podobało mu się zbyt wiele mercedesów na nowojorskiej Piątej Alei.
Pierwsze dni urzędowania nowego prezydenta będą wypełnione aresztowaniem osób, które mieszkają w Ameryce nielegalnie – zapowiedział jeden z najbliższych doradców Donalda Trumpa, Stephen Miller. Na celowniku jest łącznie kilkanaście milionów ludzi, głównie Latynosów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas