MF: wiceminister Jasiński podał się do dymisji

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński z powodów osobistych złożył dymisję - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu finansów Łukasz Świerżewski.

Publikacja: 30.01.2017 17:21

Wiesław Jasiński

Wiesław Jasiński

Foto: materiały prasowe

Wiceminister złożył swoją rezygnację na ręce wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

- Potwierdzam, wiceminister Jasiński złożył dymisję na ręce wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jest ona adresowana do pani premier Beaty Szydło - powiedział Świerżewski. Dodał, że dymisja została złożona z powodów osobistych.

Jasiński od grudnia 2016 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu. Był także Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej oraz pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej.

Jest doktorem nauk prawnych, od ponad 20 lat związany z organami ścigania, w szczególności w obszarze zwalczania przestępczości finansowej. Przez wiele lat był dydaktykiem, a następnie dyrektorem w Instytucie Kształcenia Funkcjonariuszy Służb Państwowych Zwalczających Przestępczość Zorganizowaną i Terroryzm Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Od 2006 r. pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, a w latach 2007-2010 był dyrektorem delegatury CBA w Gdańsku. Uczestniczył w wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych o tematyce bezpieczeństwa w bankach. Jest autorem pierwszego na rynku komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych dochodów oraz przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu.

Jest autorem książek na temat prania pieniędzy oraz 150 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Budżet i podatki
EKG. Zbliża się poważna dyskusja nad nowym budżetem UE. „Krew się będzie lała”
Materiał Partnera
Sztuczna inteligencja pomaga w pracy działom podatkowo-finansowym
Budżet i podatki
Deficyt finansów publicznych to 6,6 proc. PKB w 2024 r. GUS potwierdził dane
Budżet i podatki
Ponad 76 mld zł deficytu w budżecie państwa po marcu
Budżet i podatki
Czy trzeba będzie mocniej zaciskać pasa