Aktualizacja: 16.07.2019 17:00 Publikacja: 16.07.2019 15:55
Foto: Bloomberg
Aplikacja „Apollo's Moon Shot AR” jest dostępna w Sklepie Google Play oraz AppStore. Pozwala na symulację startu rakiety na ekranie telefonu, obejrzenie wnętrza kapsuły, w której Neil Armstrong i Buzz Aldrin lądowali na Księżycu oraz zagranie w gry zręcznościowe. Specjalna nakładka daje możliwość zrobienia sobie zdjęcia w skafandrze kosmicznym. Można również obejrzeć fragmenty programu „Apollo’s Moon Shot ” przygotowanego przez Smithsonian Channel.
– Odezwał się do nas Instytut Smithsonian – mówi Bartosz Rosłoński, wiceprezes Immersion. – Współpracowaliśmy z nim już wcześniej, przy projekcie filmu 360 stopni o chińskich pandach. Później instytut zaczął kolejny projekt z NASA. Rozwój tej aplikacji trwał około czterech miesięcy, a jej premiera oczywiście zbiegła się z 50. rocznicą lądowania na Księżycu – dodaje Rosłoński. – Smithsonian przygotował również serial dokumentalny o lądowaniu, więc nasza aplikacja pełni także funkcje marketingowe. Mamy nadzieję, że będzie to początek kolejnych kontraktów i umów. Aplikacja została wysłana do wszystkich amerykańskich ambasad na świecie, w ramach świętowania 50 rocznicy – chwali się Rosłoński.
Jest środa, 22 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się raportowi EY, który ujawnia, że globalne korporacje ignorują zmiany klimatyczne, analizujemy pierwsze podwyżki cen aut spalinowych związane z nowymi regulacjami Unii Europejskiej, a także sprawdzamy, dlaczego Chiny ograniczają handel z Rosją.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Wielkie korporacje nie chcą ponosić kosztów ochrony klimatu – wynika z międzynarodowego badania firmy EY, które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza. Do tego na świecie rośnie niechęć do polityki klimatycznej. Donald Trump zapowiedział wystąpienie USA z porozumienia paryskiego, a Parlament Europejski naciska na spowolnienie unijnej zielonej transformacji.
Ruszyła kolejna fala podwyżek cen samochodów. Przez nowe limity emisji CAFE podwyżki cen aut z silnikiem spalinowym sięgają kilku–kilkunastu tysięcy złotych. Wzrost omija hybrydy plug-in. Natomiast auta w pełni elektryczne będą tanieć.
Produkty i usługi nowej ekonomii mają strategiczne znaczenie we wzmocnieniu konkurencyjności UE. W ostatnich latach stanowią coraz istotniejszą część polskiego eksportu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Szef BBN minister Jacek Siewiera odwiedził państwa nordyckie oraz bałtyckie, aby namawiać do wzmocnienia bezpieczeństwa NATO oraz UE nad Bałtykiem.
Jedyny działający w Polsce operator telekomunikacyjny należący do Skarbu Państwa przez wiele lat generował straty. Miniony rok należał pod tym względem do nielicznych wyjątków. Pomogło zlecenie od resortu spraw wewnętrznych.
Energetyczna grupa Tauron skończyła sieci światłowodowe współfinansowane przez Unię Europejską w poprzedniej perspektywie. Teraz nie wyklucza udziału w kolejnym rozdaniu dotacji. Administracja zapowiada je na drugi kwartał.
Nie masz dostępu do internetu, choć ma go sąsiad i... pusta działka? Dlaczego tak się zdarza i co zrobić, aby operator podłączył dom - mówi menedżer Nexery.
Podczas wtorkowego pokazu nie zaprezentował kolejnej serii iPhone’ów, jak to miało miejsce co roku o tej porze roku. Fani dostali za to kolejny inteligentny zegarek i nowego iPada Air.
2,57 milionów smartfonów, o 7 proc. mniej niż przed rokiem, sprzedało się w Polsce w ostatnim kwartale 2019 r. – szacuje firma IDC. Jest zmiana na podium.
Od dzisiaj dzieci we francuskich szkołach nie mogą korzystać w czasie lekcji i przerw z telefonów komórkowych i smartfonów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas