Aktualizacja: 22.01.2025 09:51 Publikacja: 22.03.2023 17:34
Światłowód za pieniądze z UE. Czemu jest nie tam, gdzie trzeba? Jak go mieć?
Paweł Biarda, członek zarządu ds. komercyjnych Nexery uważa, że opinie o operatorach są niesprawiedliwe
Foto: Materiały prasowe
Nawet 20 proc. infrastruktury światłowodowego internetu, zbudowanej przez firmę Nexerę przy udziale pieniędzy unijnych w programie "Polska Cyfrowa" (POPC), dociera do pustostanów i pustych działek. Fiberhost (d. Inea) ma podobny problem i podaje, że jest to do 15 proc.
O tym stanie rzeczy napisaliśmy w poniedziałek. Zamieściliśmy w tekście m.in. komentarz państwowej instytucji Centrum Projektów Polska Cyfrowa. CPPC wskazało, że firmy, które dostały dotacje na budowę sieci internetu, mogły wymienić do 15 proc. adresów z list miejsc do podłączenia na inne.
Od 5 do 20 proc. sieci internetu budowanych za unijne pieniądze mogło powstać w miejscach, gdzie nikt nie mieszka – podają inwestujące w nie telekomy. Twierdzą, że tak wybrali urzędnicy. Państwowe Centrum Projektów Polska Cyfrowa zapewnia, że nikogo do niczego nie zmuszało. I że następnym razem będzie lepiej.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Zarząd Poczty Polskiej podjął uchwałę w sprawie zamiaru przeprowadzenia Programu Dobrowolnych Odejść. Tym samym spółka rozpoczęła formalne kroki niezbędne do realizacji kolejnych założeń Planu Transformacji. To oznacza zwolnienia grupowe.
Prezydent-elekt USA Donald Trump w ostatnich tygodniach wyraził duże zainteresowanie prywatyzacją Poczty Stanów Zjednoczonych – informuje Washington Post, powołując się na trzech anonimowych informatorów.
Sprzedaż spółki macierzystej Royal Mail czeskiemu miliarderowi została zatwierdzona przez brytyjski rząd – informuje BBC. Przejęcie za 3,6 miliarda funtów przez EP Group Daniela Kretinskiego zostanie ogłoszone już w poniedziałkowy.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Rafał Brzoska, szef InPostu, planuje imponujące akwizycje. Na przejęcia firma znana z sieci automatów paczkowych może wydać nawet ponad 1 mld euro. W efekcie ma pojawić się nawet na sześciu nowych rynkach.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
Donald Trump już zdecydował o wycofaniu USA z porozumienia paryskiego, czyli walki ze zmianą klimatu. W sprawie ceł, którymi groził wcześniej Unii Europejskiej, na razie nie mówi wiele.
Dekada wystarczyła, aby prawnicy przekonali się do popularności.
Sięgając po GenAI (generatywna sztuczna inteligencja) w administracji publicznej, należy zachować dużą ostrożność. Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo danych. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Prezydent Donald Trump w czasie rozmowy z dziennikarzami zapowiedział, że wkrótce odbędzie rozmowę z Władimirem Putinem.
Szwedzki rząd rozważa zakaz używania mediów społecznościowych dla nastolatków na wzór rygorów stosowanych w Australii.
W kwestii praworządności zamiast podążać w kierunku standardów europejskich zbliżamy się niestety coraz bardziej do opcji upadłych państw. I brak realnych perspektyw wyjścia z tej sytuacji.
Skala zawłaszczania państwa oraz jego metody i techniki okazały się nie tylko bezprecedensowe. Rozliczanie to walka o najwyższą wartość: nowoczesne państwo prawne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas