19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 02.06.2015 10:56 Publikacja: 02.06.2015 10:20
Ellen Kullman, szefowa DuPont
Foto: Bloomberg
Stawką w tej batalii była przyszłość koncernu chemicznego DuPont liczącego sobie 212 lat. Nelson Peltz, korporacyjny wyga chciał wprowadzić swoich ludzi do rady nadzorczej, gdzie zamierzał przeforsować koncepcję podziału firmy i ostrego cięcia kosztów jej działalności.
Tego rodzaju starcia, jak pokazuje historia amerykańskiego biznesu, w większości przypadków kończyły się wygraną takich ludzi jak Peltz, zwanych też dysydentami.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?
W ramach mechanizmu tzw. Funduszu Sztucznej Inteligencji odblokowane zostanie finansowanie pierwszych w bieżącym roku projektów. Czy zastrzyk ten będzie wystarczający, by Polska liczyła się międzynarodowej arenie AI?
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Jesteśmy jednym z czterech krajów europejskich, w których wzrosło bezpieczeństwo żywnościowe – wynika z najnowszego Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego.
Światowe ceny żywności spadły w trzecim kwartale 2013 roku, co zwiększyło jej przystępność cenową w większości krajów ujętych w Światowym Indeksie Bezpieczeństwa Żywności. Polska awansowała o jedno miejsce na 26. pozycję.
Monsanto, BASF i DuPont, czyli globalne marki, przodujące w produkcji roślin genetycznie zmodyfikowanych przestają interesować się europejskim rynkiem. Przyszłościowe dla nich rynki to głównie Stany Zjednoczone i Ameryka Południowa.
Znane są wyniki drugiej edycji Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywności, stworzonego przez Economist Intelligence Unit na zlecenie firmy DuPont. W porównaniu z ubiegłym rokiem Polska spadła z 24 na 27 miejsce w rankingu.
Spółka Vivergo, joint venture AB Sugar, BP i DuPont, uruchomiła w brytyjskim Hull zakład produkujący bioetanol ze zboża. Rocznie będzie w stanie rocznie produkować 420 mln litrów tego biokomponentu do produkcji paliw.
Biały i perłowy biały to kolory, które drugi rok z rzędu dominują w rankingu popularności kolorów samochodów na świecie – wynika z raportu amerykańskiego producenta lakierów DuPont na podstawie danych z 11 rynków na świecie.
Wzrost cen żywności sprawił, że zmalała punktacja Polski w Światowym Indeksie Bezpieczeństwa Żywnościowego. Utrzymaliśmy jednak 24. miejsce w globalnym zestawieniu
Lekkie wzmocnienia samochodów oferowane przez DuPont, trzecią największą firmę chemiczną na świecie, podbijają brazylijski rynek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas