19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 18.06.2017 20:56 Publikacja: 18.06.2017 20:56
93 proc. pracowników usług dla biznesu ma wyższe wykształcenie – podkreślano podczas łódzkiego kongresu ABSL.
Foto: materiały prasowe
Branża nowoczesnych usług dla biznesu to prężnie rozwijający się sektor polskiej gospodarki. Z najnowszego raportu ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) wynika, że w pierwszym kwartale 2017 roku funkcjonowało w Polsce 1078 centrów usług dla biznesu, a spośród 724 firm zagranicznych, które zainwestowały w naszym kraju, 80 to korporacje notowane na liście Fortune Global 500. Łącznie dały pracę 244 tysiącom młodych ludzi.
Uczestnicy 8. Konferencji ABSL w Łodzi zwrócili uwagę, że o ile dziesięć lat temu w kontekście inwestycji w Polsce liczył się przyjazny klimat i odpowiednie warunki ze szczególnym uwzględnieniem niskich kosztów pracy, o tyle teraz kluczowe znaczenie mają konkretne umiejętności i wiedza. Stąd coraz większa grupa pracowników spoza Polski, stanowiących 10 procent zatrudnionych. Ponad połowa pracowników to kobiety, a 93 procent ma wyższe wykształcenie.
Eksperci uważają, że ustępująca administracja prezydenta Joe Bidena funduje Europie nową żelazną kurtynę, która podzieli UE na obóz zwycięzców i przegranych rewolucji AI. Niestety, USA nasz kraj zakwalifikowały do tej drugiej kategorii.
Czy Komisja Europejska pójdzie w ślady Joe Bidena i w końcu celnie i mocno uderzy w interesy Kremla? To może się wydarzyć w ramach 16. pakietu antyrosyjskich sankcji. Na stole jest zakaz importu LNG i aluminium. Znacząco zasilają one wojnę Putina.
Satelita HYPE, stworzony przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, został we wtorek wystrzelony na orbitę przez firmę SpaceX. Urządzenie ma wykrywać zanieczyszczenia i degradację lasów.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Zapowiedzi końca popularności mody na „cichy luksus” okazały się przedwczesne. Udowadniają to wyniki włoskiej marki Brunello Cucinelli, która mimo spowolnienia na rynku dóbr luksusowych radzi sobie znakomicie.
Biuro podróży Rainbow przekazało do licytacji pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu White Olive Elite Rethymno w Grecji. Pieniądze z licytacji zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Od wieków ludzkość poszukuje różnych sposobów ochrony swoich żołnierzy podczas walki. Szczytowym osiągnięciem wydaje się być osłona balistyczna z kevlaru lub kamizelka z korundu. Co ciekawe, pomysł takiej osłony powstał już 2500 lat temu w Chinach.
Międzynarodowy zespół astronomów monitorował supermasywną czarną dziurę z galaktyki zlokalizowanej w gwiazdozbiorze Smoka. Najnowsze wyniki badań pokazują zaskakujące zachowanie obiektu, które pozwoliło postawić ciekawą teorię.
Goldman Sachs, JPMorgan Chase i Wells Fargo miały w czwartym kwartale wyniki lepsze od prognoz analityków. Pozytywnie zaskoczyła również firma BlackRock, której aktywa wzrosły do rekordowych 11,6 bln dolarów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas