Aktualizacja: 06.11.2024 00:06 Publikacja: 31.08.2023 14:22
Dariusz Szwed, prezes PKO BP
Foto: materiały prasowe
Szwed ma prawie trzydziestoletnie doświadczenie w sektorze finansowym. Od 2021 r. pełnił funkcję członka zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Z kolei w latach 2019-2021 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Alior Banku, w którym nadzorował całość biznesu banku - sprzedaż i produkty dla klienta detalicznego oraz biznesowego, działalność skarbową oraz obszar private banking i biuro maklerskie. Jednocześnie był prezesem zarządu Alior TFI.
Rada nadzorcza PKO BP w kwietniu powierzyła Dariuszowi Szwedowi kierowanie pracami zarządu banku i powołała go na stanowisko wiceprezesa.
Prezes Europejskiego Banku Obudowy i Rozwoju, Odile Renaud-Basso przyjeżdża do Polski. Będzie to jej czwarta wizyta w naszym kraju. Chce rozmawiać m.in. o roli Polski w odbudowie Ukrainy.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Bank Ochrony Środowiska, jako jeden z pierwszych, podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. Kredyty dla MŚP na zielone inwestycje z unijną gwarancją mają być dostępne już od I kwartału 2025 r.
Nazwisko Kseni Judajewej pojawiło się w składzie Rady Wykonawczej Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Nie wiadomo jednak, czy zjawiła się już w Waszyngtonie, gdzie MFW ma swoją siedzibę.
Według danych portalu Downdetector po godzinie dziewiątej klienci Banku Millenium zaczęli mieć problemy z aplikacją banku oraz dostępem online do banku. Nie działały także płatności Blik. Po godzinie 13 bank poinformował o usunięciu awarii.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
ING Bank Śląski nie wypracował w III kwartale rekordowego zysku. Władze banku wskazują na problem przedłużającej się niższej aktywności gospodarczej.
W dniu 17 września 2024 r. przed NSA zapadł wyrok (II GSK 713/21), który może mieć przełomowe znaczenie dla kształtowania się przyszłej linii orzeczniczej sądów administracyjnych, rozpatrujących skargi na decyzje wydane przez KNF.
Ani polska ustawa, ani unijne rozporządzenie nie wyeliminują ryzyk charakterystycznych dla rynku kryptoaktywów – podkreśla Zbigniew Wiliński, dyrektor departamentu Innowacji Finansowych FinTech w UKNF.
Odebranie licencji to broń atomowa, po którą KNF sięga ekstremalnie rzadko – mówi Leszek Kieliszewski, adwokat z kancelarii Legality. I wyjaśnia, kiedy inwestorom powinny zapalać się czerwone lampki ostrzegawcze.
Programy poleceń i programy partnerskie miały być ukrócone na polskim rynku inwestycyjnym. Zabiegała o to KNF. O ile polskie podmioty faktycznie dostosowały się do wytycznych nadzoru, o tyle zagraniczne firmy nic sobie z nich nie robią. Nadzór ma zaś związane ręce.
Cinkciarz sponsorował niemal wszystko i wszędzie. Sceptykom mówiono o know-how, dzięki któremu firma zarabia więcej, a kosztów ma mniej. Podobny geniusz biznesowy miał przyświecać Palikotowi. Tu również marketing grał pierwsze skrzypce.
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wydała decyzję cofającą zezwolenie na świadczenie usług płatniczych przez Conotoxia - podał urząd w komunikacie. Spółka działała przez agenta Cinkciarz.pl.
Nowy projekt ustawy o kryptoaktywach nadal przewiduje, że Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła nałożyć milionowe kary na tych, którzy nie zastosują się do przepisów. Czas na przygotowanie się do zmian będzie jednak krótszy.
KNF zgodziła się na powołanie Artura Olecha na stanowisko prezesa PZU. Wydała też zgodę na powołanie prezesów dwóch banków: BGK oraz BOŚ.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas